Dosya 2015 yılı teknoloji gündemi 05 OCAK 2015 / 09:34

2015 ve sonrası iyi olacak

Ben iyimserim. Herkese tavsiye ederim. Değer üreten, karşılığını bulur. Dünyada yapılacak çok fazla iş var. Ben geleceği araştırıyorum, gördüğüm herkese anlatıyorum. Yetmedi, ekip kurdum, eğitimler verdim, konferanslar düzenledim, hareketler başlattım, danışmanlık yapıyoruz. Seneye daha çok yapmaya devam edeceğiz. 2015 ve sonrasının iyi olacağını öngörüyorum.

Değişim değişti. Eskiden önemli bir veya iki çeşit sürükleyici teknoloji vardı. Bugünlerde öyle değil. Bilimin her alanında baş döndürücü yenilikler var. Yaşam bilimleri ile evrime hükmediyoruz, daha da edeceğiz. Malzeme bilimleri ile maddeye hükmediyoruz, daha da edeceğiz. Akıllı cihazlar ve her şeyin interneti ile canlı cansız her şeyi birbirine bağlayacağız. Yapay zeka ile yeni bir medeniyet kuracağız. Bekleriz…

Mega dönüşümler yaşanacak

3. binyıla girdik. Ne bekliyoruz ki? Siyasi, toplumsal ve ekonomik anlamda mega dönüşümler yaşanacaktır. Tektonik sallantılar her yerde kendini gösteriyor. Orta Doğu her zaman kaynayan bir kazan olmuştur. Dengelerin değişmektedir. 100 yıl evvel bölgenin haritası masa başında çizilmişti. Sanki bugünlerde haritanın versiyon 2.0 haline geçilecek. Bakalım bize ne çıkacak? İyi haber, 100 evvelki kadar kanlı olmayacak. Kötü haber, hiç kansız olmayacak. Teknolojik düzlemde cereyan eden savaş bambaşka bir boyut. Daha bugünlerde Kuzey Kore’nin Sony Pictures’a saldırısı, sonra bir filmin galasının iptal edilmesi, sonra da Kuzey Kore’yi karanlıkta bırakacak karşı saldırı.

Heyecan dolu günler bizi bekliyor…
ETİKETLER : 1003

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN