Dosya 2016'ya Teknoloji Bakışı 27 ARALIK 2015 / 10:16

2015’ten 2016’ya teknolojik bakış

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2015’te mobil teknolojiler eskiye nazaran durgun bir yıl geçirirken her şeyin internetinin biraz daha ön plana çıkmaya başladığını görüyoruz.
Teknolojinin hem yazılımsal hem de donanımsal anlamda hızlı bir şekilde gelişiyor ve kendini yeniliyor olması, gerek teknoloji tüketicisi tarafında gerekse kurumsal teknolojiler tarafında her senenin yenilikler ve gelişmelerle dolu geçmesine sebep oluyor. İnternete bağlanabilen “şey” sayısı günden güne artarken, bu cihazların pek çoğu bağlanabilirlik ve veri işleme merkezi olarak mobil cihazları kullanıyor. Diğer taraftan bulut teknolojileri sayesinde kurumların teknolojiyle tanışması günden güne kolaylaşıyor. Hibrit bulut ise hali hazırda yapılmış teknoloji yatırımının da değerlendirilmesini mümkün kılıyor.
Tüm bu teknoloji gelişmeleri yaşanırken elbette güvenliği de elden bırakmamak gerekiyor. Devlet destekli siber saldırılarda artışın gözlendiği 2015 yılında fidye yazılımlarının da rolü büyük oldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN