Dosya 4.5G ve M2M 30 NİSAN 2016 / 08:32

4.5G Bulutu da büyütecek

Seagate’in Retail Ürünlerden Sorumlu Türkiye Müdürü Erhan Arslan, 4.5G teknolojisiyle birlikte kablosuz depolama ürünlerinin ve bulut depolamanın daha fazla önem kazanacağını belirtti. Bulut depolama alanında 4 yılda 3 kat büyüme beklendiğini söyledi.
4.5G teknolojisine geçiş ile birlikte mobil internet hızı 10 kat arttı, kullanıcılar müzik, fotoğraf, belge gibi verileri saniyeler içinde mobil cihazlarına indirebilir hale geldi. Mobil internetin yeni hızıyla birlikte kullanıcıların akıllı cihazlarında daha fazla alana ihtiyaç duyacağını ifade eden Arslan, özellikle bulut depolamanın ve mobil cihazlar için üretilmiş harici disklerin kullanımında artış yaşanacağını söyledi.

Bulut 4 yılda 3 Kat Büyüyecek
4.5G’nin yanı sıra, mobil cihazlar ile içerik üreten kullanıcı sayısının da her geçen gün arttığını vurgulayan Erhan Arslan, global bulut depolama pazarına dair yapılan araştırmaya göre, bulutun önümüzdeki dört yıl içinde üç kat büyüyeceğini açıkladı. Aynı şekilde kablosuz depolama cihazlarında da bir artış beklediklerini ifade eden Arslan, Seagate olarak bu alanda daha fazla seçenek sunmaya başladıklarını belirtti.

Kablosuz Depolamada Seçenekler Arttı
Seagate’in mobil cihazlar ile uyumlu, kablosuz diskleri Seagate Wireless ve Seagate Wireless Plus, akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ile internet gerekmeden, kablosuz olarak veri aktarımı yapabiliyor ve diskteki içerikleri eş zamanlı olarak cihazlara aktarabiliyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics