Dosya Adım Adım Çevreci BT 09 ARALIK 2017 / 21:04

Emanete hıyanetten kurtulalım!

Teknoloji gelişiyor ve hızla yaygınlaşıyor. İşyerlerimiz ve evlerimiz artık elektronik cihazlar ile dolu. Teknoloji hızla geliştiği için de bu cihazlar hızla eskiyor ve ‘kullanılamaz’ hale geliyor. Pek çok şirketin depoları, kullanım ömrünü tamamlamış bilgisayarlar, telefonlar, altyapı ürünleri, faks, yazıcı gibi cihazlarla dolu. Keza evlerimiz için de benzer bir durum var. Kullanım dışı kalmış cep telefonları, taşınabilir bilgisayarlar, CD oynatıcı, şarj cihazları veya kabloları atmaya kıyamıyoruz.
Dolayısıyla enerji tüketimi ve elektronik atıklar gündemimizde önemli bir yer tutuyor. Çevreye karşı duyarlılığın arttığı günümüzde, tüketiciler de çevreci ürünleri tercih ediyorlar. Artık pek çok üretici, daha az enerji harcayan, geri dönüştürülebilen materyallerden üretilen ürünlere yöneliyorlar.
Çevre kirliliği, ülkemizin değil tüm dünyanın en önemli soruları arasında yer alıyor. Eğer dünya bize dedelerimizden miras olmayıp, onu çocuklarımızdan ödünç almışsak emanete hıyanetten bir an önce kurtulmalı ve gerekli önlemlerin alınması konusunda azami çaba göstermeliyiz.
ETİKETLER : 1150

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics