Dosya Adım Adım Çevreci BT 09 ARALIK 2017 / 20:42

Piyasa kurallarındaki değişiklikler daha belirgin hale gelecek

İklim değişikliğiyle ilişkili enerji sorunları ile kaybolan doğal kaynaklar, gıda ve su sıkıntısına kadar dünya, sürdürülebilir bir toplum potansiyelini tehlikeye sokan sorunlarla karşı karşıya. Kasım 2016'da yürürlüğe giren, 2020 ve sonrası için iklim değişikliği önlemleri için uluslararası bir çerçeve olan Paris Anlaşması, küresel ortalama sıcaklıktaki artışın endüstriyel devrimden önceki ortalama sıcaklığın iki derece üzerine çıkmasını sınırlayan bir hedef oluşturmuştur.
“Küresel pazarda CO2 emisyonu düzenlemelerinin güçlendirilmesi ve karbon bazlı ürün fiyatlarının hızla artması ve karbon vergileri getirilmesi beklenmektedir. Buna ek olarak, çevresel, sosyal ve yönetimsel faktörleri dikkate alarak yapılan yatırımlar ve fosil yakıt endüstrisindeki yatırımın geri çekilmesi de dikkate alınarak piyasa kurallarındaki değişiklikler giderek daha belirgin hale gelecektir” diyen Fujitsu Türkiye Çözüm Mimarı Turgut Haspolat, şu bilgileri verdi:
 
“Fujitsu'nun CO2 emisyonlarını ortadan kaldırma çabası, dijital teknolojileri ile yaratıcı düşünceyi teşvik edip müşterileri ile beraber yeniliği, inovasyonu geliştirmeye yöneliktir. Fujitsu, enerji tasarrufu ve dahili olarak karbondan arındırma konularında kapsamlı adımların atılmasının yanı sıra, dijital teknolojilerini kullanacak ve müşterilerin ve toplumun daha sürdürülebilir bir çevre oluşturulmasına lider olarak hareket edecektir. Çevresel odağımızda; ürün ve çözümlerimizde enerji tasarrufu yanında daha temiz enerji kaynakları oluşturulmasına yönelik global bir şirket olarak hem sosyal sorumluluk kapsamında hem de şirketin yönetim stratejisinde bilgi ve iletişim yeteneklerimizin iklim değişikliği sorununa çözümler üretmeye devam etmesi hedeflenmiştir. Bu bağlamda, Fujitsu, 2050 yılına kadar şirket içi iş faaliyetlerinde net sıfır CO2 emisyonu elde etmeyi amaçlayan Fujitsu İklim ve Enerji Vizyonu’nu geliştirmiştir ve karbonsuz bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmayı hedeflemiştir.  Bu hedef çerçevesinde tüm yeni ürünlerin yüzde 50'sinde enerji verimliliği sağlanmıştır. 
Yapay zeka, nesnelerin interneti ve büyük veri işleme özelliklerini içeren Fujitsu'nun dijital teknolojileri; sanayi, sektör ve ilgili işletmeler arasındaki işbirliğine dayalı daha sürdürülebilir ilişkileri kurmak ve iş dünyası ile toplumda yenilikleri artırmak için güçlü bir eko sistem oluşturma yönünde değişim başlatma imkânı sağlamaktadır.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics