Dosya Ağ Yönetimi ve Güvenlik 11 ŞUBAT 2013 / 09:02

Her yerde güvenlik

Dev bir ağa dönüşen dünyayla birlikte bulut, güvenlik ve mobilite kavramları ön plana çıkıyor.

Tüm kurumların bir şekilde irtibatta olduğu bulut teknolojisi farklı bakış açılarıyla değerlendirildiğinde alınan ve verilen hizmetler olarak düşünülebilir. Bulut denince akla gelen ilk başlık ise güvenlik oluyor. Güvenlik kavramı, gelişen teknolojilerle birlikte kişisel tehditlerden kurumsal tehditlere doğru bir yönelim gösteriyor. Kurumsal tehditleri tetikleyen en önemli kavram ise mobilite.
İş dünyasının mobil teknolojilerle bütünleşmesi ise BYOD-Bring Your Own Device kavramını beraberinde getiriyor. Ancak uzmanlar, bu kavramdaki device kelimesi yerine felaket anlamına gelen disaster ya da tehlike anlamına gelen danger kelimelerinin daha uygun olacağını düşünüyor. Diğer yaygın bir görüş ise CYOD yani Choose Your Own Device-Kendi cihazını seç kavramı. Bu da işletmelerin ihtiyaçlarına göre cihazlarını seçmelerini ve olası kurumsal tehditlerin önüne geçmelerini sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:908

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN