Dosya Akıllı Şehirler 23 MART 2015 / 09:22

DOĞRU TEKNOLOJİLERLE GELECEĞİN ŞEHİRLERİNDE KAOS OLMAYACAK

Büyük binalar ve kalabalık nüfus gerçeğine karşı; geleceğin şehirleri, teknolojiyle insan gücünün pozitif düzlemde birleştiği, bu birleşme sonucunda inovatif çözümlerin kolektif olarak hayata geçirildiği yaşam alanları şeklinde gerçekleştirilecek.

2050 yılında insanların yüzde 70’inin şehirlerde yaşayacağını söylüyoruz. Microsoft ‘Geleceğin Şehri’ temasıyla; şehirlerin dönüşümünü, teknoloji bazlı gelişimlerini ve hizmetlerin daha verimli ulaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Akıllı şehirler denince; ulaşım, enerji kaynaklarının verimli kullanımı, turizm – kültür, şehir planlaması, kamu güvenliği ve adalet, kamu hizmetlerinin verimliliği, eğitim ve sağlık bileşenlerinin ön planda olduğu bu hizmetler için çözümlerin daha hızlı ve güvenli yollardan halka ulaştırılması konularında teknolojinin payının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu hizmetler için teknolojinin kullanımı; halkın hizmete ulaşmasını kolaylaştırmakta ve daha yaşanabilir planlı şehirler yaratmak için kamu kaynaklarının etkin kullanımını sağlamakta. Bileşenlerin her bir tanesi için Microsoft olarak yetkin iş ortağı ekosistemimiz ile ürettiğimiz yazılımlar sayesinde yerel yönetimlere destek vermekteyiz. Verilen hizmetler bu bileşenlerin daha kolay ve hızlı analiz edilmesini ve karar destek süreçleri içinde çok hızlı aksiyonlara dönüştürülebilmesini sağlamakta. Hem bilişim alt yapısı olarak hem de uygulama desteği olarak Microsoft çözümlerini çeşitli yerel yönetimlerde görmekteyiz.

Microsoft olarak hem dünyada hem de Türkiye’de uygulanabilir ve hayatı kolaylaştıran çözümlere imza attık. Microsoft olarak verimli bilgi işlem sistemlerinin yanında City Next - Geleceğin Şehirleri temasıyla artık bir yerel yönetimin karar verme sürecini etkileyen ve de hizmet operasyonunu iyileştiren Belediye Bilgi Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve Mobil sistemleri için iş ortaklarımızla çözümler üreterek destek oluyoruz. Bulut çözümleriyle her yerden erişim sağlayarak çalışanların sadece kurumlardan hizmet vermesinin yerine bulundukları yerlerden de hizmetin devamlılığını sağlamalarını önemsiyor, bu konuda çözümler sunuyoruz.

Microsoft İş Geliştirme Yöneticisi Cenk Tuna
ETİKETLER : 1014

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics