Dosya Akıllı Yaşam ve Nesnelerin İnterneti 07 ŞUBAT 2016 / 14:30

2016'nın teknoloji trendi: Nesnelerin interneti

İnternete bağlanabilen ve bilgi alış verişi yapabilen cihazların sayısının artacağı 2016'da bu alana yapılacak yatırımlar artıyor.
Çevremizdeki eşyalar ve gereçler birer birere bağlanabilirlik özelliği kazanırken hayatımızda da önemli değişikliklere yol açıyor. Artık sensörler ve kablolu - kablosuz bağlanabilirlik özellikleriyle donatılmış nesneler her yerde. Geliştirilen yeni cihazlar son kullanıcılara çeşitli kolaylıklar sağlarken, fabrikalarda da makinelerin birbirleriyle ve internetle iletişimleri sayesinde Endüstri 4.0 devrimi yaşanmakta.
Her geçen gün internete bağlanabilen cihaz sayısı artarken, pek çok "nesnelerin interneti" cihazı, çok fazla yetenekle donatılmış akıllı telefonlar aracılığıyla yönetiliyorlar. Diğer taraftan akıllı telefonlardan bağımsız hareket edebilen nesneler için de her noktada internet ihtiyacı doğuyor. Tabii işin içine bağlanabilirlik ve ağ özellikleri eklenince güvenliği de unutmamak gerekiyor.
ETİKETLER : 1058

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN