Ar-Ge 29 MAYIS 2018 / 11:39

​Enerjisa'dan e-şarj istasyonları için büyük adım atıldı

Enerjisa Enerji, şarj istasyonları satışı ve bu alanda kurulum yapan Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.'nin hisselerinin büyük bir bölümünü satın aldı.

Global otomotiv pazarında artan elektrikli araçların payı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Dünyada artan elektrikli otomobillerin satışları Türkiye'de de hızla artmaya başladı. Buna bağlı olarak şarj istasyonlarına artan ihtiyaç Enerjisa Enerji'yi harekete geçirdi. Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.'nin hisselerinin büyük bir bölümünü satın alan Enerjisa Enerji, şirketin hakim hissedarı oldu.

Türkiye'deki faaliyetlerine 2008 yılında başlayan Eşarj, şarj istasyonlarının satışı ve kurulumu alanında çalışmalar yapıyor. Bugün itibariyle Eşarj,  Türkiye'de 80 istasyonu ile 1.000 müşterisine hizmet sunuyor. Gelişen elektrikli araçlar sektöründe ulusal istasyon ağı ve işletim sistemlerinde lider konumda olan Eşarj, hizmet anlayışını daha ileri götürerek Türkiye'nin her noktasında çözüm sunmayı amaçlıyor.

Eşarj’ın yeni gelişen bir alanda müşterilerine sunduğu inovatif iş modeli ile Enerjisa’nın enerji sektöründeki bilgi, deneyim ve gücünü birleştirdiklerine dikkat çeken Enerjisa Enerji CEO’su Kıvanç Zaimler şu sözleri sarf etti:

“Çevre dostu elektrikli araçların yaygınlaşması Türkiye açısından çok önemli. Elektrikli araçların yaygınlaşması ve bu sektörün gelişimi için de ülke genelinde yaygın şarj istasyonu ağına büyük ihtiyaç var. Enerjisa olarak büyüme politikalarımızı her zaman sürdürülebilir ve çevre dostu ürün ve hizmetlerle güçlendirmeyi hedefledik. Bununla birlikte elektrik endüstrisinin her alanında müşterilerimize hizmet sunmak ve onlara böyle yenilikçi çözümler üretmeyi de hedeflerimiz arasına ekledik. Eşarj’ın satın alınması da enerji sektörüne bakışımızın somut bir göstergesidir. Eşarj’ın inovatif iş modeli ile Enerjisa’nın bilgi ve deneyimini birleştirerek Türkiye’nin çevik ve yenilikçi enerji şirketi olarak insanımızın hayatına dokunan çözümler üreterek yolumuza devam edeceğiz”
ETİKETLER : enerjisa e-şarj

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics