Ar-Ge 09 ARALIK 2013 / 20:34

Arçelik inovasyon konferasında

Arçelik A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleşen konferansta Arçelik’in inovasyon çalışmalarını anlattı.MIT (Massachusetts Institute of Technology) önderliğinde gerçekleştirilen İnovasyon ve Yeni Teknolojiler Konferansı EM-TECH 2013, İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleşti. Dünyanın farklı bölgelerinden inovasyon alanında öncü firmaların katıldığı konferansa Arçelik A.Ş. adına Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük katıldı.

Konferansın yelpazesi oldukça genişti

Konuşmalarda gelecekte inovasyon eğitimi, robotların ve sanal asistanların işgücüne katılımı, akıllı materyallerde inovasyon, yeni teknolojilerin metropoller üzerine etkisi ve müzik teknolojisi gibi pek çok farklı konuya değinildi.

Yap ya da öl

Konferansın ikinci gününde gerçekleşen “Innovate or Die (İnovasyon Yap ya da Öl)” isimli konulu panele katılan Arçelik A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük’e, MIT Girişimcilik Enstitüsü Kurucu Direktörü Ken Morse ve Telefonica Digital İnovasyon Direktörü Pablo Rodriguez eşlik etti. Değişen dünya koşullarında inovasyon yapamayan şirketlerin yok olmaya mahkum olduklarına vurgu yapılan panelde büyük organizasyonları yöneten liderlerin inovasyon alanında izlemeleri gereken stratejiler tartışıldı.

Panelde yaptığı sunumda Arçelik’in ve Koç Grubu’nun inovasyon konusundaki lider konumuna vurgu yapan ve yaptıkları çalışmaları anlatan Tülin Karabük " İnsanların hayatlarının içine kadar girerek; giderilmemiş, keşfedilmemiş ihtiyaçları anlamaya ve öngörmeye çalışıyoruz. Bu ihtiyaçlara cevap vermek için hem gelişmiş Ar-ge ve inovasyon gücümüz ve ürün geliştirme kapasitemizden hem de iç ve dış bilgi ve yetenek kaynaklarından yararlanmaya çalışıyoruz" dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics