Ar-Ge 08 ARALIK 2013 / 15:49

Avea Kuluçka Merkezi İnovasyon Ödülü'nü aldı

Avea,Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri etkinliğinde, “Kuluçka Merkezi” ile KSS Çözümleri’nde Jüri Birincilik Ödülü’ne ve “İnovasyon Ödülü”ne layık görüldü. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 6 Aralık Cuma günü Kadir Has Üniversitesi’nde, “İşletme 2023” temasıyla düzenlenen etkinlikte “Kurumsal Hesapverebilirlik, Çevre, İnsan Hakları, Toplum, İş Uygulamaları, İstihdam Uygulamaları, Tüketici” başlıkları altında, uluslararası arenada örnek olacak kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ödüllendirildi.

Avea CSR Europe Ulusal Ortakları ve KSS uzmanlarından oluşan jüri kurulu tarafından verilen bu ödülün yanı sıra “İnovasyon Ödülü”ne de layık görüldü. Avea adına ödülleri AveaLabs Birim Müdürü Dr. Salih Ergüt aldı. Avea Kuluçka Merkezi, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe şirket kurmak ve işlerini büyütmek isteyen genç girişimcilere altyapı ve pazarlama kanallarını açmanın yanı sıra projelerini büyütüp geliştirebilecekleri bir ekosistem sunma amacıyla 2011 yılında AveaLabs çatısı altında kuruldu.

Şahin: “Avealabs Kuluçka Merkezi bir teknoloji üssü olmanın yanında; geleceğin başarılı girişimcilerinin yetiştiği bir çatı”

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin; “ Kuluçka Merkezi’mizde, teknoloji tabanlı yeni işletmelerle işini yeni kurmuş ve büyütmek isteyen öğrenci ve genç girişimcileri destekliyor, onlara fikir ve projelerini hayata geçirecekleri bir ortam sunuyoruz. 2011 yılında hayata geçirdiğimiz ve özel sektörde bir ilki temsil eden Kuluçka Merkezi’mizin ilk mezunlarını geçtiğimiz Haziran ayında verdik. Kuluçka Merkezi’mizdeki yeni girişimci adaylarının da geleceğin başarılı işletmeleri, dev şirketleri olacağına inanıyoruz” dedi.

AveaLabs’in çatısı altında bulunan AveaLabs Kuluçka Merkezi’nde şirketler ürünlerini geliştirirken teknik ve ticari ekiplerden mentörlük desteği alıyor. Linxa, Intellica, Havooz, Bayt ve Crenno ile birçok proje hayata geçirildi. Bu projelerin çoğu canlı sistemlerde de kullanılmaya başladı.