Ar-Ge 09 NİSAN 2018 / 09:26

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: ''Yerli otomobil 5 modelle çıkacak''

Şu anda gelişimi sürecinde bulunan yerli otomobilimiz hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den önemli açıklamalar geldi.

Yerli otomobil 5 farklı büyük firmanın sponsorluğunda, büyük bir ortaklıkla geliştirme aşaması devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şirketin başına geçecek 3 CEO adayının olduğu ve bu ismin önümüzdeki günlerde belli olacağı söylenmişti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı konuşmada yerli otomobil hakkında pek çok önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamanın satır başları şöyle:

Yerli otomobil  5 farklı modelle gelecek

"Türkiye'nin Otomobili'nin, 5 modelle piyasaya girmesi ve üretim maliyetlerini düşürmek açısından 3 modelin aynı şasi üzerinde olması planlanıyor. Mesela bir sedan olacak, bir spor kullanım modeli SUV cinsi olacak, bir genel maksat aracı olacak. Araçlar, B ve C segmentinde üretilecek. Türkiye'nin Otomobili, elektrikli olacak."

CEO belirlenmek üzere

"Türkiye'nin Otomobili Projesi'nde, teknik-mali analiz, şirketleşme ve CEO atanması konusuna yoğunlaştık, bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu aşamaların ardından tasarım, üretim, logo ve marka belirlenmesi çalışmalarına yoğunlaşacağız."

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics