Ar-Ge 27 ŞUBAT 2014 / 14:11

Büyük veri projeleri yarışıyor

SAP, teknoloji girişimciliğine destek verecek yeni projesini sürdürüyor. Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulan Girişim Fabrikası ile işbirliğine giren SAP, Türk iş dünyasının büyük veri kavramıyla daha hızlı tanışıp, hızlı ve yenilikçi çözümler geliştirilmesini hedefliyor.

SAP Startup Focus Program Türkiye kapsamındaki yarışmanın başvuruları gelen talep üzerine uzatıldı. Girişimciler, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası’nın herkese açık yarışmasına 10 Mart’a kadar başvuru yapabilecek. Başvuranlar arasından seçilecek 12 girişim projesi, 10 Mart’ta Girişim Fabrikası’nda, SAP’nin uzmanlığıyla düzenlenen beş haftalık hızlandırma programına davet edilecek. Bu süreçte teknik eğitimlerin yanında atölye çalışmaları ve alanında önde gelen isimlerin mentorluk programları da yer alacak. Program, üniversite öğrencilerinin yanı sıra girişimciler ve yazılım geliştiren KOBİ’lerin faydalanabileceği eğitimleri de içeriyor.

Küresel pazarda yer alma fırsatı

Beş haftanın sonunda katılımcılar, edindikleri bilgi ve yönlendirmelerle geliştirdikleri ürünlerini SAP Türkiye ve Girişim Fabrikası değerlendirme kuruluna sunacaklar. Ön eleme niteliği taşıyan bu aşamayı geçen projeler programa devam edecek. 22 Mayıs’ta özel bir etkinlik olan ‘Demo Day’ düzenlenerek, katılımcıların çalışmaları davetli yatırımcılarla paylaşılacak. Böylece başarılı Türk girişimciler, SAP Startup Focus Program’ın desteklerinden faydalanabilecekler.

Amerika’da 2012’de başlatılan SAP Startup Focus Program, bugüne kadar dünya genelinde bin 500’e yakın girişimciyi destekledi. Programın temel hedefi, inovasyonu teşvik etmek ve programda seçilen şirketlerin çözümlerini SAP HANA’ya taşıyarak küresel piyasada yer almalarına destek olmak.

Veri hacmi hızla büyüyor

SAP Startup Focus Program’da verilen eğitimler, büyük veriyi gerçek zamanlı olarak tek bir bellek içi platformda analiz edebilen uygulama geliştirme platformu SAP HANA üzerinde sunuluyor. SAP HANA, büyük veri yönetiminde farkındalık yaratmayı hedefleyen yenilikçi bir teknoloji olarak dikkat çekiyor. Dünyada her yıl katlanarak büyüyen veri hacminin önümüzdeki 9 ayda, tarih boyunca yarattığımızın toplamı kadar yeni veriyle genişleyeceği öngörülüyor. Bu veri yığını içinde şirketlerin doğru bilgiyi analiz etmesi ve anlamlı hale getirmesi her geçen gün zorlaşıyor. Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, SAP HANA platformuyla sunduğu gerçek zamanlı yenilikçi çözümlerle, büyük veriyi anında yöneterek şirketlere hız ve verimlilik artışı sağlıyor.

Uzatılmış başvurular için: www.bigdataturkey.co

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics