Ar-Ge 18 ŞUBAT 2016 / 15:26

DCP’nin üçüncü teknoloji yatırımı, arının doğal mucizesine

Diffusion Capital Partners’ın (DCP) Mikro Biyosistemler ve Mavilab Lazer Teknolojileri’nden sonra, Türkiye’de üçüncü yatırımını, SBS Bio Çözümler teknoloji girişimine yaptı. SBS Bio Çözümler, gerçekleştirdiği bilimsel inovasyon çalışmalarıyla, beslenme ve sağlık açısından biyolojik nitelikleri en üst düzeyde korunmuş, propolis, arı sütü, polen ve bal üretiyor. Arıların, kovanlarında steril ortamı sağlamak ve arı kolonisinin sağlığını korumak için ürettiği propolis, yüksek antioksidan özelliğe sahip bulunuyor. SBS, propolis ile birlikte, işçi arıların ana arıyı ve yavruları beslemek için ürettikleri besin değeri yüksek arı sütü ve arıların beslenmesinde protein kaynağı olarak kullandıkları poleni de, doğal besin takviyelerine dönüştürüyor. SBS, ayrıca Türkiye’nin farklı bölgelerindeki zengin doğa örtüsünden, kestane, çam ve kır çiçeği bal çeşitleri üretiyor. SBS Bio Çözümler, BEE’O ve Api Heal markalarıyla, yetişkinler ve çocuklar için, propolis, arı sütü ve bal karışımlarından oluşan besin destekleri de üreterek satışa sunuyor.
Propolisin insan tüketimine en uygun nitelikte üretilmesine yönelik, İTÜ ARI Teknokent ve KOSGEB bünyesinde yürütülen proje kapsamında, gıda uzmanı Prof. Dr.Dilek Boyacıoğlu ve Ar-Ge uzmanı Aslı Sunay tarafından kurulan SBS Bilimsel Bio Çözümler, 2013 Mayıs ayından beri faaliyet gösteriyor. 
Avrupa Yatırım Fonu ile birlikte, İTÜ ARI Teknokent, Teknopark İstanbul, Bilkent Üniversitesi Cyberpark, İstanbul Şehir Üniversitesi TTO ve Sabancı Üniversitesi’nin katkılarıyla oluşturulan teknoloji geliştirme ve risk sermayesi fonunu yöneten Diffusion Capital Partners (DCP), Türkiye’deki ilk yılında, yatırım için pek çok farklı alanda çalışan, 500’ün üzerinde teknoloji girişimini değerlendirmeye aldı. DCP geçen yıl, değerlendirdiği girişimler arasından, ilk iki yatırımını, kanserin erken ve hızlı teşhisine yönelik kitler üreten Mikro Biyosistemler ve optik tarama destekli inovatif lazer epilasyon teknolojisi üreten Mavilab Lazer Teknolojileri’ne yapmıştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN