Ar-Ge 29 MAYIS 2014 / 16:33

Eczacıbaşı’nın inovasyon birincisi VitrA

Eczacıbaşı Topluluğu’nun en yenilikçi kuruluşları, 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü Hilton Bomonti Oteli’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.  13’üncüsü düzenlenen etkinlik,  yaklaşık 1.300 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.Eczacıbaşı kuruluşları arasındaki inovasyon yarışında, bu yıl 51 proje mücadele etti. Zorlu yarışta ödülleri; Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (VitrA), VitrA Karo, Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama, İpek Kağıt ve Villeroy&Boch Karo Bölümü alırken, İnovasyon Büyük Ödülü’nün sahibi, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (VitrA) oldu. Bu yıl ödül için başvuran 51 projenin Topluluğa katkısı ise, 58,6 milyon dolar.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, inovasyonda başarının rastlantılara değil, sürecin yönetiminde kullanılacak uygun yöntem ve araçların seçilmesine, çeşitlendirilmesine, geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına bağlı olduğuna inandıklarını belirterek, “Tasarımın bu kadar önem kazandığı günümüz koşullarında, tasarımı sadece “tasarımcılar”a bırakamayacağımız yeni bir döneme girdiğimizi söyleyebiliriz” dedi.

9 kuruluşun toplam 51 proje ile yarıştığı etkinlikte, “En İnovatif Ürün Projesi” ve “Sürdürülebilirlik Projesi” kategorilerinde birinciliği kazanan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (VitrA) “İnovasyon Büyük Ödülü”nün de sahibi oldu. “En İnovatif İletişim Projesi” kategorisinde İpek Kağıt, “E-Dönüşüm Projesi” kategorisinde Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama, “En İnovatif Verimlilik Projesi” kategorisinde VitrA Karo ve “En İnovatif Hizmet Projesi” kategorisinde de Villeroy&Boch Karo Bölümü ödüle layık görüldü.

İnovasyon Buluşması etkinliği, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan’ın moderatörlüğü üstlendiği “İnovasyonla Fark Yaratmak” başlıklı panel ile devam etti. Panele, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) Global Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Başkanı Mehmet Sezgin, Mimarlar Tasarım kurucusu Han Tümertekin, Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Levent Çakıroğlu katıldı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics