Ar-Ge 05 ŞUBAT 2016 / 15:00

Ericsson İsveç’te küresel ICT Merkezi’ni açtı

Ericsson’un, İsveç’te bulunan ve küresel Ar-Ge yatırım hedeflerini destekleyen, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir özelliklere sahip ICT Merkezi İsveç’in Rosersberg şehrinde açıldı. Merkez aynı zamanda Ericsson’un devam eden ICT dönüşüm yolculuğu için önemli bir adım.

20 bin m2 büyüklüğündeki Rosersberg tesisi, Ericsson’un Linköping’te 2014 yılında açtığı ICT merkezinden sonra, hizmete soktuğu ilk ICT merkezi. İsveç’te bulunan iki merkezin yanı sıra Ericsson, 2016’nın ikinci çeyreğinde Kanada’nın Montreal şehrinde de bir ICT Merkezi açmayı planlıyor.
Bu tesis, Ericsson’un yeni çözümlerini, gerçeğe en yakın mobil operatör ağları üzerinde test etmesine olanak tanıyor. Yakın bir gelecekte Ericsson’un müşterileri de 2016’da detayları açıklanacak on adet ‘Business Near Centers’ ile birlikte çalışabilirlik testleri, denemeler, erken erişim ve yeniliklere ulaşmak için ICT merkezlerine uzaktan bağlanabilecekler. Küresel ICT Merkezleri, bulut çözümlerinden beslenecek ve Ericsson’un ürün portföyünün önemli bir kısmına ev sahipliği yapacak. Dünya çapında 50’den fazla test merkezi olan Ericsson, bu yapı ile inovasyon üretim süreçlerini kısaltmayı, maliyetleri azaltırken küresel işbirliğini artırmayı hedefliyor. ICT Merkezleri, Ericsson’un sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşması adına da önem taşıyor. Tesislerin özel tasarımı, modüler ve ölçeklenebilir yapısı ile enerji ve alanların etkin kullanımı mümkün.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics