Ar-Ge 13 HAZİRAN 2014 / 12:04

Geri dönüşüm için işbirliği

Avea ve SADE Şirketler Grubu, Türkiye’nin ilk yerli sermaye ürünü ‘AtıkMatik’ için güç birliği yaptı. Bu yapı katı atıkları geri dönüşüme kazandırırken, bir taraftan da kullanıcılara sunduğu şehiriçi ulaşım, park, yemek indirimi ve sinema bileti gibi farklı hediye kuponlarıyla geri dönüşümü teşvik ediyor. ‘AtıkMatik’, 12- 14 Haziran tarihlerinde bu yıl 10. kez düzenlenecek REW İstanbul 2014’te (Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı) görücüye çıkacak.

20 yılı aşan bilgi birikimi ve deneyimi ile teknoloji alanında hizmet veren SADE Şirketler Topluluğu tarafından 2 yıla yakın sürede 3 kişilik ekip tarafından geliştirilen AtıkMatik, yüzde 100 yerli sermaye ve iş gücü ile geliştirildi.

Sürdürülebilir çevreci unsurları ön plana çıkartan ‘American LEED Gold Sertifikası’na kendi kategorisinde sahip ilk ve tek şirket olan Avea olarak, AtıkMatik’i Türkiye’ye kazandırma amacıyla SADE Şirketler Topluluğu ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı şunları söyledi:

“Avea; sürdürülebilirlik ve çevre bilincini, kaynağında ayrı toplanması gereken atıklar konusunda da devam ettiriyor. ‘AtıkMatik’, yaratıcı konsepti ve pratik kullanım sistemi ve kullanıcıları teşvik eden ödül sistemi ile ülke ekonomisine de ciddi katkıda bulunacak. Avea altyapısı ve teknolojisi ile ülkemiz genelinde büyük bir farkındalık oluşturacak olan bu teknolojinin çok kısa zamanda tüm Türkiye’de kullanılmaya başlanacağına inanıyoruz. AtıkMatik’in günlük hayatta kullanımı için belediyelerin yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmeler başlatılacak.”

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics