Ar-Ge 19 HAZİRAN 2014 / 14:34

Girişimciler, Silikon Vadisi’nde

Yenilikçi fikir sahibi girişimcilere iş fikirlerini test etme ve olgunlaştırma imkânı sunan “Teknoloji Vadisi” programını sürdüren TTNET, başarılı girişimcileri teknoloji dünyasının merkezi olan Silikon Vadisi’ne götürmek üzere Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu işbirliğiyle özel bir tur düzenledi. Silikon Vadisi turuna, TTNET’in Teknoloji Vadisi programından ve Sabancı Üniversitesi’nin kuluçka merkezi SUCOOL’dan seçilen 5 girişimci katıldı.

Girişimcilerin ilk durağı 19 Haziran’da Türkiye’nin önde gelen girişim hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı eTohum’un San Francisco toplantısı oldu. Türkiye ve ABD’nin dört bir yanından gelen ünlü girişimciler ve yatırımcılarla tanışma fırsatı bulan girişimciler, Türkiye internet ekosistemini geliştirecek yeni iş fırsatlarını keşfetme imkânına da sahip oldu.

Girişimcilerin bundan sonraki ilk durağı Stanford Üniversitesi kuluçka merkezi StartX olacak ve ardından San Francisco’daki 500 startups ve Founder Institute gibi hızlandırıcıları ziyaret edecekler. Silikon Vadisi’nde bir hafta geçirecek girişimciler, Google, Apple ve Facebook gibi internet dünyasının lider şirketlerini ziyaret edecekler.

Silikon Vadisi turuna katılacak olan girişimciler ve projeleri şöyle:

• Oğuzhan Urulu, TTNET Teknoloji Vadisi programı kapsamında, sesli sosyal ağ projesi, Whispto

• Ali Can Akdeniz, Yeşil sertifikalı ürün ve tedarikçi listeleme portalı projesi, Greenoscope

• Kadir Haspalamutgil, Akıllı ev aydınlatma çözümü, Evrika

• Hasan Demirhan, Kurumsal veri arama motoru projesi, 6LT

• Anıl Topal, Bireysel otomobil kiralama platformu projesi, Maşinga

 

 
ETİKETLER : TTNet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN