Ar-Ge 25 HAZİRAN 2018 / 12:22

Hava durumlarını lazer çizimleriyle gösteren robot üretildi

Alexa ile uyumlu olarak çalışabilen Laser- Pi, hem lazere hem de ışına karşı duyarlı olan bir kağıt yardımı ile hava durumunu neon ışıklarla çizebiliyor.

Günümüzde hızla ilerleyen teknoloji, işlevselliğinin yanında pek çok ilginç uğraş için de kullanılabiliyor. Yapay organ üretiminden, robotlara kadar geniş bir yelpaze sunan teknoloji, şimdi ise ilginç bir icada şahitlik ediyor. Genç bir girişimci, teknoloji meraklıları için hava durumunu göstermenin ilginç bir yolunu buldu.

Genç girişimcinin ürettiği sistem, lazer ve UV ışınlarına karşı dayanıklı bir kağıdın lazer tarafından çizilmesi üzerine işliyor. Elde edilen verileri hızlı bir şekilde işleyen robotik lazer cihaz, hava durumunu ve sıcaklığı size en ilginç yoldan gösteriyor.

Lazeri tutan kolun SolidWorks tarafından hayata geçirildiği projede cihaz, Alexa'yı destekleyen yapısı sayesinde sadecehava durumunu değil, istediğiniz herhangi bir şeyi çizim yoluyla size sunuyor. Sesli komut sistemiyle yönlendirilen proje de işlevselliği çok ön planda olmasa da ilerleyen zamanlarda yeni güncellemeler görebiliriz.
ETİKETLER : laser pi alexa yapay organ

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics