Ar-Ge 10 NİSAN 2013 / 18:52

İlk lisanssız rüzgar türbini satıldı

AYETEK, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında Türkiye’nin ilk rüzgar türbininin satışını gerçekleştirdi. 

Türkiye’nin farklı bölgelerinde süt ve süt ürünleri imalatı yapan Akpınar ailesinin yenilenebilir enerji yatırımlarından sorumlu Murat Akpınar yatırım kararının öncesinde uzmanlar tarafından uzun araştırmalar yapıldığını ifade etti.

Önümüzdeki aylarda 2,2 MW gücünde olacak bi biyogaz santrali ve biokütleden petrol üretim tesisinin açılışına hazırlandıklarını belirten Murat Akpınar, AYETEK ile birlikte rüzgar ve güneş enerjisi alanında yatırımlarının katlanarak devam edeceğinin bilgisini verdi. Bu yatırımları yapmalarındaki en büyük sebebin elektrik fiyat artışlarından bağımsız hale gelmek olduğunu vurgulayan Akpınar yeni açıklanan 1 MW sınırına rağmen 250 kW gücünde AYE 250’yi tercih ettiklerini belirtti.
ETİKETLER : AYETEK

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN