Ar-Ge 01 HAZİRAN 2018 / 11:31

İlk yenilikçi yapay zeka teknolojisi ‘Marcel’ tanıtıldı

Global anlamda en büyük iletişim ve pazarlama gruplarından olan Publicis Groupe, Paris Viva Teknoloji Zirvesi'nde yapay zeka teknolojisi Marcel’i tanıttı. Marcel reklam verenleri 80 bin kişilik kitle ile yüzyüze buluşturacak.

Marcel, Microsoft AI ve Publicis Groupe Bilgi Grafiği teknoljilerinden güç alan, 5 milyardan fazla verinin işlendiği bir yapay zeka platformu olarak tanımlayabiliriz. Publicis'in 130 ülkeden 80 bin çalışanı ve bu şirketlerin verileri Marcel platformu sayesinde birbiriyle iletişim kurabiliyor. Adını Publicis Groupe'un kurucusu Marcel Bleustein-Blanchet'dan alan Marcel, Publicis'i bir holding şirketi yapısından çıkarıp 80 bin kişilik bir kurum platformuna dönüştürecek.

Publicis Groupe Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun platform ile ilgili şunları söyledi:

“Marcel'i ilk kez 2017 Haziranı'nda duyurduk. Bu bir yıl içinde sektörümüz birçok zorluktan geçti. Artışa dayalı değişimin tek başına bir çözüm olmadığını, yenilenme ihtiyacının ise her zamankinden daha fazla olduğunu gördük. Bu dönemde Marcel'in geliştirilmesi adına grubun bir yıl boyunca sektör etkinliklerine ara verdik. Tartışmalı ancak gerekli bir karardı çünkü 40 yılı aşkın bir süredir kendini yenilemek için çabalayan bir sektörü yeniden ayağa kaldırmak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıydık. Böylece veri, yaratıcılık ve teknoloji arasındaki duvarları yıktık. Silolarımızı “Bir olmanın gücü” mottosuyla ortadan kaldırdık. Bugün, Marcel ile yeteneklerimiz ve fırsatlar arasında duran engelleri kaldırıyoruz. Temmuz 2018'de sona erecek olan bu dönemde bize destek olan çalışanlarımıza dünya çapındaki sektör festivallerindeki ortaklarımıza ve müşterilerimize minnettarım.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics