Ar-Ge 29 MART 2013 / 11:27

İştah sorununa karşı yonga geliştirilecek

İngiltere’deki bir grup bilim insanı, özellikle iştah sorunu olan insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayacak bir mikroçip üzerinde çalışıyorlar.

Birçok insan her ne kadar düzgün bir fiziğe sahip olmak istese de, sahip oldukları iştah sorunları sebebiyle psikolojik problemler dahi yaşayabiliyorlar. BBC’de yayınlanan habere göre, İngiltere’de yaşayan bilim insanları geliştirmeyi planladıkları “akıllı çip” ile bu sorunun önüne geçmeyi planlıyor. İradesine hakim olamayan insanlar için mucize niteliği taşıyacak bu yonga sayesinde, birçok insan hayat kalitesini üst seviyelere yükseltme imkânı yakalayacak.

Çipi, hayvanlar üzerinde test etmeye hazırlanan bilim insanları, bu yöntemincerrahi yöntemlere göre oldukça kolay bir yöntem olduğunu savunuyorlar. Vagus sinirine “daha az yemek yeme” sinyalini göndermesi planan yonga, herhangi bir yan etkiye maruz kalmadan kilo sorunu yaşayan insanların normal bir fiziğe kavuşmasını sağlayacak.

Projenin insanlar üzerinde denenmesine üç yıl içerisinde başlaması bekleniyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : İştah
YORUMLAR
Kerami Bey 02 NİSAN 2013 / 15:26 0 0
Fotoğrafa bakınca karnım acıktı resmen, çipler hikaye ziyafet şahane :)
Karmen Ventura 29 MART 2013 / 13:15 0 0
Resimdeki hanımefendi denek mi?
ali cenah 29 MART 2013 / 11:34 0 0
hiç kimse güvende değil.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN