Ar-Ge 04 ARALIK 2013 / 18:07

Obase deneyimini paylaşıyor

Obase, talep tahmini, veri madenciliği, optimizasyon, planlama, mobil projelerinde uzman bilgilerini Ar-Ge üniversite işbirlikleri çerçevesinde üniversite öğrencileriyle paylaşıyor.Obase, 1. yaşını dolduran genç Ar-Ge merkezinde perakende sektörünün verimlilik ve süreç yönetimi ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek projelere imza atıyor.


Talep tahmini başta olmak üzere, veri madenciliği tekniklerini de kullanarak perakendede optimizasyon, planlama, sosyal zeka, kampanya yönetimi, CRM ve mobil projeleriyle sektörü hedefleyen pek çok teknoloji ürününün çok daha verimli hale gelmesini hedefleyen Obase Ar-Ge Merkezi, bu hedefe doğru yaptığı yolculukta Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden değerli akademisyenlerle birlikte çalışıyor. Akademik alanın fikir gücünü sanayideki yatırım gücüyle birleştirerek yarının perakende teknolojilerini inşa ediyor.

Üniversite eğitimleri başlıyor
Ar-Ge Merkezi’yle birlikte gelişen üniversite-sanayi işbirliği kapsamında Obase uzmanları, teknik bilgi ve mesleki deneyimlerini üniversite öğrencileri ile paylaşmak üzere, Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi’nde bilgi yönetimi eğitimlerine başlıyor.2013-2014 eğitim döneminde; Operasyonel ve Analitik Sistemler, Veri Ambarı Mimarisi ve Bileşenleri, İş Zekâsı ve Karar Destek Sistemi, Veri Görselleştirme, Bilgi Keşfi, Mobil İş Zekası, Veri Madenciliği, Büyük Veri ve kullanım alanları ile İş Analitiği, İş Optimizasyonu ve örnek uygulama alanları gibi ana başlıklarda eğitimler verilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics