Ar-Ge 24 TEMMUZ 2013 / 15:45

SAP inovasyon merkezi kuruyor

İnovasyon merkezi Türkiye ve bölge ülkelerinde kamu, perakende ve imalat gibi sektörlerde hizmet veren müşterilerine inovasyon desteği sağlayacak.

SAP, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, SAP Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Vishal Sikka, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ve SAP AG Kıdemli Başkan Yardımcısı ve SAP Innovation Center Türkiye Genel Müdürü Cafer Tosun’un katıldığı bir törenle SAP Labs Innovation Center Türkiye’yi duyurdu.

Bu yılın sonuna doğru hizmet vermeye başlaması planlanan yeni merkezin bir yıl içerisinde 300 çalışan, araştırmacı ve öğrenciye ev sahipliği yapması bekleniyor. SAP bu proje için yaklaşık 20 milyon avro yatırım yapacak. SAP Labs Innovation Center’ın Türkiye’deki merkezi, dünya genelinde 15 lokasyonda yer alan SAP Labs ağının bir parçası olacak. Bu laboratuvarların her biri  yoğun bir şekilde araştırma ve inovasyona odaklanıyor ve SAP ürün ve teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

Törende bir konuşma yapan SAP AG Yönetim Kurulu üyesi Vishal Sikka konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “SAP dünyanın en dinamik kentlerinde ve gittiği her yerde inovasyon ve gelişmeye önderlik etme kararlığıyla ilerleyen bir kurumdur. Bugün burada dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birine yatırım yaparak, Türk iş dünyasının yerel ve global büyümesini destekleyeceğimize, yerel işgücünün eğitimine ve beceriler geliştirmesine katkıda bulunacağımıza ve dolayısıyla Türk vatandaşlarının yaşamlarında olumlu gelişmeler sağlayacağımıza inanıyoruz.”

SAP Labs Innovation Center Türkiye, İstanbul’daki bilim ve teknoloji gruplarının merkezi olan Teknopark İstanbul’da kurulacak. Sabiha Gökçen havaalanına yakın bir noktada yer alacak merkez ortak inovasyon projelerinin yürütülmesi için ideal bir konum sunacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics