Ar-Ge 02 NİSAN 2013 / 16:55

Silikon Vadisi'ne yeni yatırım

Microsoft’un kurucularından Paul Allen, internet şirketleri ve teknoloji geliştiren girişimlere yatırım yapmak amacıyla Silikon Vadisi’nde bir ofis açacağını duyurdu.

Paul Allen’ın 15 milyar dolarlık kişisel servetini de yöneten Seattle merkezli Vulcan şirketinin yatırım kolu olan Vulcan Capital’in Palo Alto ofisinin birkaç hafta içerisinde faaliyete geçeceği duyuruldu. 60 yaşındaki Allen, 1975’te Bill Gates’le birlikte Microsoft’u kurmuş fakat 1983 yılında kanser teşhisi koyulduktan sonra şirketten ayrılmak zorunda kalmştı. Microsoft’taki büyük miktardaki hisselerinin yanında gayrimenkul ve spor alanlarında yaptığı başarılı yatırımlarla birlikte Forbes tarafından dünyanın 53’üncü en zengin insanı olarak gösterilen Paul Allen, geçtiğimiz 30 sene içerisinde yüzlerce şirkete yatırım yaparak kişisel bilgisayarlar ve Microsoft’un gelişimine büyük katkıda bulunmuştu.

Yeni açılacak ofisle birlikte Allen’ın çevrimiçi gayrimenkul sitesi Refin, alışveriş danışmanı Decide.com ve akıllı telefonlar için ses yazılımları üreten Audience’ı kapsayan yatırımlar yapması bekleniyor. Palo Alto’daki yeni ofisin gelişen internet, yazılım ve teknoloji şirketlerine orta ve son aşamada yatırım desteği sunacağını açıklayan Vulcan Capital’in Baş Yatırım Uzmanı Paul Ghaffari Silikon Vadisi’ndeki şirketlere daha fazla kaynak sağlamak istediklerini ve teknoloji alanındaki etkinliklerini daha da artırmak istediklerini sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : Paul Allen Vulcan Capital

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics