Ar-Ge 13 HAZİRAN 2014 / 11:07

Singapur ile yaratıcılık yolculuğu

Sistem Global Danışmanlık ve iştiraki Novicor Technology Partners, IPI Singapur ile geniş kapsamlı bir iş ortaklığı anlaşması imzaladı. İstanbul Teknik Üniversite’sinde yapılan “Fikirden Pazara Teknolojinin Ticarileşmesine Işık Tutmak” konuyu bir toplantıyla pazara duyurulan iş ortaklığı, Singapur, bölge ülkeleri ve Türkiye arasındaki teknoloji transferinde ve teknoloji yatırım işbirliklerinde önemli bir rol oynayacak.

Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından kurulan IPI, Singapur ve bulunduğu bölgedeki diğer ülkelerdeki özel sektörün yaratıcılık ve Ar-Ge ihtiyaçlarına odaklanarak, işletmelerin yenilik kapasitesini arttırmak ve yeni ürün, süreç ve hizmet geliştirmelerine katkı sağlamak için teknoloji ve know-how elde etmelerine; bunları kullanmalarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Sistem Global Danışmanlık ve Novicor Technology Partners ile yapılan iş ortaklığı; iki ülke arasındaki iş ilişkilerinin, inovasyon aktarımının, sınırlar ötesi teknoloji transferi, işbirliği ve teknoloji eşleştirme çalışmalarının hız kazanmasını sağlayacak. IPI Singapur, Türk pazarına Sistem Global Danışmanlık iş ortaklığıyla girerek, teknoloji talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak. Aynı şekilde Türk firmaları için de Singapur ve bulunduğu bölge ile yakın teknolojik ilişkiler içinde olmaya zemin hazırlanacak. Sistem Global Kurucu Ortağı Hüseyin Karslıoğlu, bu iş ortaklığının Türk firmaları için önemli bir fırsat olduğunu belirterek şöyle dedi:

“IPI Singapur ortaklığı, teknoloji ve Ar-Ge projelerinin transferi anlamında önemli bir motivasyon sağlayacak. İTÜ’de yaptığımız tanıtım etkinliği sonrasında katılımcı firmaların tepkisi de bunu kanıtlıyor. Türk firmalarının hayata geçirdiği her katma değerli ürün, her yaratıcı çalışma ülke ekonomisine katkı. Bu çalışmaların transferi ve ihracı ise pazara büyük fayda sağlayacak. Sistem-IPI olarak Ar-Ge projelerinin Asya’ya ihracatı yönünde önemli bir köprü oluşturulduğunu düşünüyorum.”

 

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics