Ar-Ge 06 ŞUBAT 2013 / 18:10

Xerox’un patent sayısı 60 bini aştı

Uzak Doğu yapılanması Fuji Xerox ile beraber 2012 yılında bin 900  yeni buluşun patentini alan Xerox, dünyada 2012 yılında en çok patent alan şirketler sıralamasında ilk 10 içinde yer aldı.

Xerox, dünyanın değişik bölgelerinde yaptığı AR-GE faaliyetleri sonucunda, 2012 yılında alınan bin 900 patentin, bin 215’i Xerox, 685’i ise Fuji Xerox bünyesinde gerçekleştirildiği açıklandı.

Xerox, patent sayısını bir önceki yıla göre yaklaşık olarak 300 adet artırırken, oransal olarak da yüzde 17 yükseltti. Bu sonuçlarla Xerox, Uzak Doğu yapılanması Fuji Xerox ve diğer tüm Xerox şirketleri ile birlikte dünyanın en çok patent alan şirketlerinin 2012 yılı sıralamasında ilk 10 şirket arasında yer aldı. Xerox’un 1930 yılından bugüne kadar aldığı toplam patent sayısı ise 60 bini aştı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Xerox CTO’su ve Inovasyon Grubu Başkanı Sophie Vandebroek, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Patentler, inovasyonun önemli bir ölçütüdür. Ama daha da önemlisi, patentlerin arkasındaki isimlerin bu inovasyonları müşterilerimiz için güçlü çözümlere dönüştürmesidir. Sadece baskı teknolojilerimizi değil, aynı zamanda Xerox’un sağlık, finans, müşteri ilişkileri, ulaşım gibi sektörlerde sunduğu çok çeşitli hizmetlere yönelik karmaşık iş süreçlerini de kolaylaştıran inovasyonlar geliştiriyoruz.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics