Ar-Ge 24 OCAK 2017 / 12:05

Yapı Kredi Teknoloji, evraktan veri giriş dönemini sona erdirdi

İTÜ ARI Teknokent yerleşkesi içerisinde 2015 yılında ofisini açan Yapı Kredi Teknoloji, geçen süre boyunca gerçekleştirdiği faaliyetlerle Türkiye’nin teknoloji ekosistemine büyük ölçüde değer kattı.

Ar-Ge projelerinde verimliliğe odaklanan Yapı Kredi Teknoloji’nin geliştirdiği Safir, müşterilerden farklı kanallar aracılığıyla yazılı olarak gelen bankacılık işlem talimatlarını doküman içeriklerinden analiz ediyor ve çıkardığı işlem bilgilerini bankacılık ekiplerine yönlendirerek zamandan tasarruf sağlıyor. Yapı Kredi Teknoloji’nin hayata geçirdiği bir diğer önemli proje olan Akıllı Yönetim Sistemi (IMS) ise belirli bir zaman diliminde gelecek işleri önceden tahmin edebiliyor. 

 

Verimliliği artıran akıllı yönetim sistemi

 

Yapı Kredi Teknoloji, İTÜ ARI Teknokent içerisinde, kısa zaman diliminde makine öğrenmesi ve doğal dil işlemede öncü uygulamaları hayata geçirdi. Yapı Kredi Teknoloji’nin finans alanının ötesine geçen ve farklı sektörlerin ihtiyaçlarına da cevap veren ürün ve çözümler üzerinde çalıştığını belirten Yapı Kredi Teknoloji Genel Müdürü Mustafa Dündar şu değerlendirmede bulundu: 

 

“Yapı Kredi Teknoloji olarak öğrenen sistemler, ileri analitik çözümler, yapay zeka üzerine ürün ve hizmetler geliştirerek Türkiye’de ve teknoloji ekosisteminde fark yaratıyoruz. İTÜ ARI Teknokent’te bulunan ofisimizde kısa süre içerisinde dünyada da ilk olma özelliği taşıyan teknolojilere imza attık. Örneğin farklı sektörlere de adapte edilebilecek Akıllı Yönetim Sistemi Projesi (IMS) kurumlara belirli bir zaman diliminde gelecek işleri önceden tahmin edebiliyor.

İş geldiğinde hizmet birimlerinin nasıl oluşması gerektiğini, ne şekilde performans gösterilmesi gerektiğini hesaplıyor. İş gücü optimizasyonunu dünyada bu şekilde bir yaklaşım ile kullanan sayılı teknoloji şirketlerinden biriyiz. TÜBİTAK işbirliği ile geliştirdiğimiz ve Yapı Kredi’de de kullanılan bu teknoloji ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2016 Verimlilik Ödülleri 3.’lük Ödülü’nü ve 2015 yılı En Başarılı Koçlular Yarışması ‘Fark Yaratanlar’ kategorisinde 1.’lik ödülünü aldık.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics