Ar-Ge 10 HAZİRAN 2014 / 12:55

Zorlu iş koşullarında başarı

Havayolu şirketi EasyJet ile Belçika ulusal demiryolu şirketinin dayanıklı tablet teknolojisini kullanarak kabin ekipleri ve makinistlerin çalışma şekillerine yaşattıkları dönüşüm 5 Haziran’da Londra’da düzenlenen Panasonic Havacılık ve Ulaştırma İnovasyon Forumu 2014’te vaka çalışması olarak masaya yatırıldı.

EasyJet 222 model uçağında uçuş ekibinin uçuş performans hesaplamaları, elektronik tablolar ve dokümantasyon amaçlı kullanımlar için Panasonic Toughpad FZ-G1 dayanıklı tabletleri tercih etti. Belçika ulusal demiryolu şirketi NMBS’nin makinistleri ise kişiselleştirilmiş güncel rotaları ve araçlarının güvenli kullanımı için temel teşkil eden teknik bilgiler için Panasonic Toughpad tabletler kullanıyor. Her iki kurumun temsilcileri Londra’daki etkinlikte mobil çalışanların çalışma şekillerindeki dönüşümü, elde ettikleri maliyet tasarruflarını ve üretkenlik açısından yaşanan gelişmeleri anlattılar.

Sektöre özel çözümler

Başarılı uygulamalara dayanan bu vaka araştırmaları etkinliğin ana konuşmacıları arasında yer alan ve Avrupa’nın önde gelen gelecek bilimcilerinden Patrick Dixon tarafından ‘Geleceğin Ulaştırma Sektörü’ başlığı altında anlatıldı. IDC analisti Andrew Buss ise Havacılıkta Mobil Bilişimin Mega Trendleri başlığı altında görüşlerini paylaşırken Microsoft’tan Fredrik Uddegard ise Ulaştırmada Modern BT’nin Kurumsal Değeri’ni masaya yatırdı.

Panasonic’in uzman teknoloji iş ortakları NetMotion Wireless, Loccioni Group, Absolute ve Scandinavian Avionics temsilcileri etkinlikte dayanıklı tablet kullanımının havacılık ve ulaştırma sektöründe anahtar teslim çözümü olarak rolünü anlattılar. Panasonic Bilgisayar Ürün ve Çözümleri Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürü Jan Kaempfer etkinlikle ilgili şu görüşleri paylaştı:

“Tabletlerin ulaştırma ve havacılık sektörlerindeki mobil çalışanların çalışma tarzlarında yarattığı radikal değişime daha yakından bakmak için iş ve teknoloji uzmanlarını bir araya getirdik. Söz konusu sektörlerin gündelik dinamikleri içerisinde güvenlik ve regülasyonlarla ilgili karmaşık süreçler ve endişeler var. Ancak kurumsal dünyadan gündeme getirdiğimiz örnekler ve teknoloji alanındaki çözüm ortaklarımızla her mobil çalışanın iş zorluklarına hitap edebildiğimizi düşünüyorum.”

 

 

 
ETİKETLER : Panasonic
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN