Araştırma 27 AĞUSTOS 2013 / 14:32

Avrupa birincisi Türkiye

Türk sporseverler haftada 15 saat bilgisayardan spor içeriklerine erişim sağlayarak bu konuda Avrupa birincisi konumundalar

Türkiye’de mackolik.com ve sahadan.com web sitelerini satın alan Perform Group'un hazırladığı  küresel spor medyası raporuna ondört ülkenin spor medyası alışkanlıklarını ortaya koyuyor.

İstatistik verilerden bir kısmını aktaran Perform Group Türkiye Genel Müdürü Emre Uğurlu; Bu yıl İPZ’13’te açıklayacağı ‘Küresel Spor Medyası Tüketim Raporu 2013’ raporu ABD, Almanya, Avustralya, Brezilya, Büyük Britanya, Çin, Endonezya, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Japonya, Rusya ve Türkiye dijital spor alışkanlıklarını içeriyor.

Raporun detaylı sunumu 12 Eylül 2013 Perşembe günü Perform Group Tüketici Markaları ve Portallardan Sorumlu Genel Müdürü Ben Warn’ın katılımıyla Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.

Perform Group’un Türkiye Genel Müdürü Emre Uğurlu:

Perform Group’un Türkiye Genel Müdürü Emre Uğurlu, araştırmada dijital spor içeriklerinin daha fazla tüketilmesinin nedenini, bu içeriklere en hızlı şekilde ve her yerde ulaşabilme istediği olarak ifade etti. Uğurlu, spor medyasının sayısal ortamdan takip edilmesinin Türkiye de hızla yaygınlaştığını tespit ettiklerini söyledi. Sporun her yerde ve her zaman takip edebilme isteğinin sayısal medya ortamlarıyla uyumlanma isteğini oluşturduğunu da ifade etti.

Sayısal mecradaki spor medyası
• Yüzde 68 ile Brezilya ve İspanya’dan sonra futbolun en çok takip edildiği ülke Türkiye.
• Sosyal ağlarda spor takibi konusunda Türkiye yüzde 66’lık oran ile birinci sırada yer alıyor. ABD, Almanya gibi ülkeleri geride bırakarak ilk sıraya yerleşti.
• Türk sporseverler haftada 15 saat bilgisayardan spor içeriklerine erişim sağlayarak bu konuda Avrupa birincisi konumundalar.
• Mobil mecralarda spor takibinde ise yüzde 64 ile Endonezya ve Çin’in ardından geliyoruz.
• Türk sporseverlerin haftada 15 saat spor takibi yaparak, ücretli abonelikleri kullandığı belirlendi.

Perform Group Türkiye Genel Müdürü Emre Uğurlu; sporun dünyada ve Türkiye'de dijitale çok hızlı bir şekilde entegre olduğunu ve bu entegrasyonunu sporun her yerde ve her zaman takip edilebilme isteğinin oluşturduğunu vurguladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics