Araştırma 07 AĞUSTOS 2013 / 10:38

Bayram tatiline yıllık izinden katkı

Yenibiris.com’un üyeleri arasında eposta yoluyla yaptığı anketler, çalışanların bayram tatilini uzattığını ortaya koydu. Yıllık izinlerini bayram tatiline ekleyen çalışanlar, haftanın 2,5 işgününü bayram tatillerine ekleyerek bir haftalık tatile çıkmış oldu.

Bayram haftasında yıllık izninden kullanıp kullanmayacağına ilişkin soruya 3980 katılımcının dörtte biri “evet” yanıtı verdi. “Bayramda ne yapacaksınız?” sorusuna ise en fazla cevap “bayram ziyaretleri” çıktı. Hemen ardından “Tatile gideceğim” yanıtı geldi.

“Bayram tatilini yıllık izninizden kullanarak bütün haftaya yayacak mısınız?” sorusuna 995 kişi “evet” derken, 2985 kişi “hayır” yanıtını verdi.

Yenibiris.com anketinde yer alan “Bayramda ne yapacaksınız?” sorusuna gelen yanıtların dağılımı ise şöyle:

Cevap Sayı

Bayram ziyaretleri yapacağım %33

Tatile gideceğim %29

Evde vakit geçireceğim %18

Memlekete gideceğim %13

Gezip tozacağım %7

 

 

 
ETİKETLER : Yenibiriş.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN