Araştırma 22 OCAK 2014 / 15:25

Bursa'ya bilim ve teknoloji merkezi

18 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi 25 Ocak Cumartesi günü açılacak. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi  25 Ocak'ta açılıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından açılacak olan merkez, Avrupa’da ilk 5’e girebilecek büyüklüğe sahip. 18 milyon TL yatırımla 2 yılda tamamlanan merkezde Bursa ve çevre illerdeki öğrencilerin okullarda öğrendikleri teorik bilgileri uygulamalı deney düzenekleri üzerinden eğlenerek pratiğe dökebilecek. Bu merkez ile gençlerin üretim kenti Bursa’da daha tasarımcı ve yenilikçi projelere imza atacağını anlatan Başkan Altepe, bu sayede gerçek anlamda yerli üretimin destekleneceğini söyledi.

Altepe, proje için TÜBİTAK’ın Bursa’ya ayırdığı 43 milyon TL kaynağı henüz kullanmadıklarını ve önümüzdeki dönemde projenin genişlemesi için TÜBİTAK’tan destek alacaklarını ifade etti. 9bin metrekare kapalı, toplam 20 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezin içinde 14 noktada 250'den fazla deney alanı bulunuyor.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin açılışı dünyada ses getiren ve Türkiye’de ilk kez sergilenecek Bilimin Sultanları Sergisi ile yapılacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics