Araştırma 11 ARALIK 2013 / 12:26

Değerli olan yolculuğun kendisi…

TÜBİTAK’ın düzenlediği 21. Ulusal Bilim Olimpiyatları, 18. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 2013 yılı Uluslararası Bilim Olimpiyatları Madalya Töreni, 27 Kasım’da Ankara MEB Şura Salonu’nunda, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, düşünsel zekânın yanında duygusal zekânın da önemine değinerek öğrencilere “Kendinize çok büyük hedefler koymanızı istiyoruz. Gençlerimiz istedikleri alanda çalışabilmeliler. Değerli olan varılan son nokta değil, yolculuğun kendisidir” dedi.

Üstün yetenekli çocuklar için okullar açılıyor
Bakan Ergün de konuşmasında; “Bilim ve bilim insanları önemsenmedikçe ülkelerin sıçrama yapmaları söz konusu değil. "TÜBİTAK bünyesinde üstün yetenekli çocuklar için İstanbul, Ankara ve İzmir’de okul açacağız" açıklamasını yaptı.

Törende; matematik, biyoloji, fizik, kimya, bilgisayar dallarında; altın, gümüş, bronz madalya kazanan öğrencilere ödüllerini; Ergün, Altunbaşak ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem takdim etti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics