Araştırma 11 ARALIK 2013 / 12:26

Değerli olan yolculuğun kendisi…

TÜBİTAK’ın düzenlediği 21. Ulusal Bilim Olimpiyatları, 18. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 2013 yılı Uluslararası Bilim Olimpiyatları Madalya Töreni, 27 Kasım’da Ankara MEB Şura Salonu’nunda, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, düşünsel zekânın yanında duygusal zekânın da önemine değinerek öğrencilere “Kendinize çok büyük hedefler koymanızı istiyoruz. Gençlerimiz istedikleri alanda çalışabilmeliler. Değerli olan varılan son nokta değil, yolculuğun kendisidir” dedi.

Üstün yetenekli çocuklar için okullar açılıyor
Bakan Ergün de konuşmasında; “Bilim ve bilim insanları önemsenmedikçe ülkelerin sıçrama yapmaları söz konusu değil. "TÜBİTAK bünyesinde üstün yetenekli çocuklar için İstanbul, Ankara ve İzmir’de okul açacağız" açıklamasını yaptı.

Törende; matematik, biyoloji, fizik, kimya, bilgisayar dallarında; altın, gümüş, bronz madalya kazanan öğrencilere ödüllerini; Ergün, Altunbaşak ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem takdim etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN