Araştırma 14 ŞUBAT 2014 / 10:24

E-tohum toplanıyor

Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum, sadece davetlilere açık olan 6. Startup Turkey organizasyonunu, 20-22 Şubat tarihleri arasında yine Antalya’da gerçekleştirecek.Girişimcilik dünyasının Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki merkezi “Startup Turkey” Şubat’ta Antalya’da. Etohum, geleneksel Startup Turkey etkinliğini bu yıl yine Antalya’da gerçekleştirecek. 20-22 Şubat tarihleri arasında Etohum’un altıncısını düzenleyeceği Startup Turkey organizasyonu, yalnızca Türkiye’nin değil, Silikon Vadisi uzmanları başta olmak üzere, yeni ekonomide isim yapmış, dünyanın önde gelen melek yatırımcılarını, iş adamlarını ve internet girişimcilerini ağırlayacak.

Yazılım, mobil, oyun ve e-ticaret dünyasından 75 girişim ve 150 yatırımcının yanı sıra, Türkiye'de ve dünyada internet sektörüne yön veren isimlerin katılacağı etkinlikte, Yunanistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Hindistan, Pakistan, Ürdün, UAE, Mısır, Ukrayna, Litvanya ve diğer bölge ülkelerden girişimciler yer alacak. Aynı zamanda yaklaşık bir yıllık zorlu bir Etohum maratonundan geçerek “2014’ün potansiyeli yüksek 15 girişimi” sıfatını kazanan azimli internet girişimcileri de etkinlikte boy gösterecek.

TechCrunch'ın Avrupa’daki girişimler için düzenlenen en iyi etkinlikler arasında gösterdiği Startup Turkey, etkinlik boyunca yatırımcılara ve risk sermaye şirketlerine yeni girişimlerin sunumlarını dinleme ve ilgilendikleri yatırımı belirleme fırsatı sunacak. Sektörün önde gelen isimleri ise, farklı konu başlıkları altında düzenlenecek panel ve konuşmalar aracılığıyla geçtiğimiz senenin gelişmelerini ve performanslarını değerlendirerek, önümüzdeki yıllarda deniz aşırı iş fırsatlarına dönüşebilecek iş modellerini yakından inceleme şansına sahip olacaklar.

Konuşmacılar
30 ülkeden 700 katılımcıya ev sahipliği yapacak olan etkinliğin merakla beklenen konuşmacıları arasında Türkiye'nin internete bakışını değiştiren girişimcilerinden Nevzat Aydın (Yemeksepeti), Sina Afra (Markafoni), Sedat Kapanoğlu (Ekşi Sözlük) ve Fatih İşbecer (Monitise) gibi isimlerin yanı sıra, Türkiye'nin önemli iş adamları ve yatırımcılarından Faruk Eczacıbaşı da bulunuyor.

6. Startup Turkey etkinliğinin kesinleşen diğer konuşmacıları ise şöyle: Marvin Liao - 500 Startups, Vitaly Golomb, Baris Aksoy - Intel Capital, Hakan Ertürk - Hazine Müsteşarlığı, Mustafa Say - Ilab, Cem Sertoglu - Earlybird Venture Capital, Joachim Behrendt - BIC Angel Investments, Hasan Aslanoba - Aslonaba Capital, Anu Vaidyanathan - Entrepreneur, Athlete, Pankaj Chaddah - Zomato.com, Nikos Drandakis - Taxibeat.com, Nicolas Brusson - Blablacar.com, Kalsoom Lakhani - Invest2Innovate, Abdul Malik Jaber - Menaapps, Elmira Bayrasli, Faruk Eczacıbaşı, M. Serdar Kuzuloğlu, Devrim Ziya Tavil - TEB, Prashant K. Gulati - The Smart Start Fund, Eze Vidra - Head of Google for Entrepreneurs Europe at Google, Mete Guney - Mastercard, Teruhide Sato - Netprice, Christer Asplund - Placeconsulting, Dirk Henke - Criteo, Toni Perämäki - Appcampus, Evren Üçok - Earlybird Venture Capital, Bastien Cadeac - Simile Venture, Soussan Audrey - Ventech, Dilyan Dimitrov - Eleven, Lubomir Lekov - Investor.bg, Val Babajov - Voivoda VC, Bora Savaş - Netprice, Teruhide Sato - Founder and CEO of Netprice, Shuhei Morofuji - SMS Limited Partnership Corporation, Koray Karataş - akakce, Ozan Sönmez - Kaust, Muhammad Chbib - Desado, Wissam Otaky - Markavip, Tuba Terekli - Flat6labs

Etohum 15 girişimleri
2 bin başvuru arasından başarıyla sıyrılarak 25 Ocak’ta düzenlenen “Etohum Girişimcilik Zirvesi”nde seçilen ve Startup Turkey’ye katılma hakkı kazanan 2014’ün en başarılı 15 girişimi ise şöyle: SambaPOS, SmartCloud.com.tr, Pratikchef, Giycem.com, TazeLezzetler, Govatra, Supportoad, LVX, Oruba, Mobidik.com, Guess About Me, Magicbook, Sharemyfare, Formhane ve Volt.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics