Araştırma 24 TEMMUZ 2014 / 16:50

Pazar, bulut ve sanallaştırma yönünde büyüyor

VMware, Gartner’ın 2014 Magic Quadrantı’nda x86 Sunucu Sanallaştırma altyapısıyla Liderler Quadrant’ında ardarda beşinci kez liderlik koltuğuna oturdu.VMware, Gartner’ın 2014 Magic Quadrantı’nda x86 Sunucu Sanallaştırma altyapısıyla Liderler Quadrant’ında ardarda beşinci kez liderlik koltuğuna oturdu. VMware’in SDDC Ürünleri İş Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Gilmartin, her büyüklükteki kurumun, veri merkezlerinin kalbinde yer alan ve melez bulut ortamlarındaki anahtar yapı taşı olarak VMware’in sanallaştırma yazılımına güvendiğini belirtiyor. “VMware’in Liderler Quadrantı’nda beş yıl arka arkaya yer alması, modern BT ortamlarındaki vizyonumuzun, stratejimizin ve sunduklarımızın etkisini açıkça ortaya koyuyor. Daha da önemlisi, kurumların veri merkezi alanlarında BT’nin etkinliğini, çevikliğini ve esnekliğini daha da artırmalarına yardımcı olacak şekilde ağ sanallaştırmasına ve yazılım tanımlı depolamaya bilişimin ötesinde yenilikler katmaya ve sanallaştırmayı yaymaya devam ediyoruz” diyor.

Gartner’a göre x86 sunucu sanallaştırma altyapı pazarı, iki çok önemli pazar trendiyle ilgili ve örtüşüyor: Sanallaştırma modernizasyonu ve bulut bilişim.

Sektörün Hızı ve Kabul Ettikleri

  • vSphere with Operations Management’ın altında yatan VMware vSphere platformu ve VMware vCloud Suite; büyük şirketler, KOBİ’ler, hibrit ve açık bulut hizmeti sağlayıcılarıyla büyüyen sanal masaüstü pazarı tarafından geniş bir şekilde kullanılıyor. 

  • VMware’in dünya çapında, tamamı Fortune 100 içinde yer alan 500.000’in üzerinde müşterisi bulunuyor. 

  • VMware vSphere üzerinde kurulmuş olan VMware vCloud Hybrid Service, şirketlerin veri merkezlerini bildikleri ve güvendikleri cihazlar ve süreçlerle en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde buluta yaymalarını sağlıyor.

  • 42 ülkede 270’in üzerinde VMware vCloud açık bulut bulunuyor. 

  • VMware vSphere üzerinde 4.500’ün üzerinde uygulama destekleniyor.


Bunlar içinde ürün kullanımı için VMware vSphere 5.5 üzerinde sertifikalanmış SAP HANA platformu gibi yeni iş yükleri de bulunuyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN