Dosya Bilgi ve Doküman Yönetimi 08 NİSAN 2013 / 08:25

Bilgi değer kazanıyor, çözümler modernleşiyor

Son eğilimlerle dönüşen sektörlerin başında gelen bilgi ve doküman yönetimi, gelişmelere uyum sağlayarak insan odaklı işlerin yürütülmesinde başrol oynuyor.

Yeni çözümlerle mobil cihazlardaki verilerin yönetimi de aynı çözümler içerisinde yönetiliyor. 2022 sonunda M2M trafiğine dahil edilen cihaz sayısının 18 milyara ulaşacağı göz önüne alındığında bu işlemlerden sonra ortaya çıkan verilerin tüm akış sistemine dahil edilmesi önem taşıyor.
Artan veri akışı tüm kurumların önümüzdeki dönemde karşılaşacağı yönetim sorunlarının temelini teşkil ediyor. Artık fiziksel dünyadan sayısal yapılara dönen şirketler, iş akışını düzenleyebilmek için doküman yönetimi çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Elde edilen verilerin depolanması ve takibi için ideal bir bilgi ve doküman yönetim çözümünde dijital belge yönetimi, doküman tarama, iş akış sistemleri ve kayıt yönetim sistemleri yer alıyor.
Kullanıcı ihtiyaçlarına doğrudan cevap verebilmek, iş akışındaki süreyi azaltmak, bilgi ve belge karmaşasını ortadan kaldırmak için kurumların tercih ettiği doküman yönetim çözümleri, ISO standartları çerçevesinde sertifikalandırılıyor.
Bilgi ve doküman yönetimi dosyasında sektörün paydaşlarına söz vermenin yanı sıra araştırma şirketlerinin verdikleri bilgilerden yararlandık. Genel olarak sektörün geçtiğimiz yılki durumu ve bu yılki hedeflerini öğrendiğimiz dosya başlangıcında, büyük veri kavramının gelişmesiyle bir başka aşamaya geçen sistemlerin gösterdiği dönüşüm ele alındı. Kurumsal sosyal medyaların yaygınlaşması sonucunda bilgi ve doküman yönetimi sistemlerinde değişenleri dinledik.
Bulut bilişimin etkisiyle çok uluslu şirketlerin sektördeki etkilerinin ne yönde değiştiği ve iç piyasaya etkileriyle ilgili görüşlere de dosyada yer verdik ve beklentilerini aktarmaya çalıştık.
ETİKETLER : Sayı:916

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics