Dosya Bilgi ve Doküman Yönetimi 16 ŞUBAT 2015 / 07:17

Dijitalleşme ile enerji sarfiyatı azalıyor

Merkezi olarak yapılan dijitalleştirmenin yanı sıra son yıllarda hareket halindeki sahada bulunan kullanıcılardan gelebilecek veri girişleri için mobil tarama çözümleri devreye girmiyor. Bu sayede hareketli saha kullanıcıları veri girişlerini mobil olarak tamlayarak iş süreçlerine dahil edebilmekte.

Türkiye’de de dijitalleşme ile ilgili talep son yılarda arttığından, dijitalleştirme için gelişmekte olan ülkelerde yapılan teknoloji yatırımı zaman zaman gelişmiş olan ülkelerin önüne geçebiliyor. Buna örnek olarak Türkiye de yaptığımız bir çok projeyi, başarı hikayesi olarak yurt dışında sunmaya başladığımızı söyleyebilirim.

Bu konuda dijitalleşmenin yeşil bilişime olan katkısından da söz etmemiz gerekiyor. Önerdiğimiz çıktı yönetimi yazılımımızın sağladığı faydalardan örnek verirsek, çıktı yönetimi yazılımları ile kağıt ve enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz. Bunun yeşil bilişime katkısı oldukça büyük. Doküman yönetiminde sağladığımız faydalar ise oluşturduğumuz iş akışları ile daha verimli dijital arşivlemeye geçebiliyoruz. Bu sayede yılardır süre gelmiş gelenekselleşmiş arşivleme sistemlerinden dijitale olan talep yeşil bilişime hizmet ettiğini gözlemliyoruz.

Canon Ürün Destek Uzmanı Sinan Karabacak
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics