Dosya Bilgi ve Doküman Yönetimi 16 ŞUBAT 2015 / 07:11

Kesintisiz ve akıcı iletişim için dijitalleşme şart

Günümüzde hızlı ve kesintisiz iletişimin sağlanması, firmalar için çok önemli. Karmaşık ya da çağın gerisinde kalmış bir iletişim platformu, işlemleri yavaşlatarak iş kaybına yol açabiliyor.

 

Yazılım ve servis sunan şirketlerden biri olarak; farklı ağları, cihazları ve uygulamaları kullanımı kolay tek bir çatı altında birleştirip, iş birimlerinin zengin ve anlamlı bir iletişim deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Bunun sonucunda kurumların iletişim kurma ve işbirliği süreçlerinde kolektif çabayı artıran, şirkete enerji katan ve iş performansını kolay bir biçimde artıran bir dönüşüm gerçekleşiyor.

CEO’larının dünyaya verdiği tüm mesajlarda şirketin ana konularından birini dijitalleşme oluşturuyor. Ayda bir kez herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yerden internete bağlanan herkesi hesaba katan e-Marketer raporuna göre, 2014’de 41 milyon internet kullanıcısı olduğunu ve kullanıcılardan yaklaşık 12 milyonun mobil cihazlardan internete girdiğini ve 70 milyon civarında mobil telefon hattı abonesi olduğunu ve telefonların artık “akıllı” hale geldiğini düşünürsek, dijital dünyaya uyum sağlamanın ne kadar gerekli olduğunu anlarız.

Çalışanların kendilerine ait cihazları şirket içerisinde kullanabilmelerini sağlayan BYOD (Kendi Cihazını Getir) kavramı, şirketlerin BT kaynaklarını daha iyi yönetmelerini ve şirket içi politikalarını gözden geçirmelerini zorunlu kılıyor. Çalışanların kendi cihazlarını kullanabilmelerini sağlamanın çalışan verimliliğini artırdığına inanıyoruz. Bu noktada, BT yöneticilerinin, ilgili çözümleri kendi kurum yapılarına uygun olarak konumlandırmaları önemli. İhtiyaçlara yönelik kullanılan ürün ve hizmetler kurumların iş süreçlerine doğrudan etki ederek her alanda avantaj yaratacaktır.

Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu

 
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics