Dosya Bilgi ve Doküman Yönetimi 16 ŞUBAT 2015 / 07:12

Kurumlar kullanıcı dostu güvenlik çözümlerine yöneliyor

Dünya dijitalleşme akımını kapıldı. Türkiye’deki şirketler ve kurumlar da bu akımdan nasibini alırken, sektör giderek dijitalleşmeyle bütünleşmeye başladı.

Kurumlar, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri ile de baş etmek zorunda ve BT yöneticileri, bu eğilim sonrasında yeni teknolojilere yöneliyorlar. Hiç şüphesiz ki bu gelişme, veri depolama alanında bazı değişimleri zorunlu kılıyor. İçerik üreten cihazların sayısındaki artış, veri depolama ihtiyacını ön plana çıkarıyor. Veri düzenli bir şekilde artarken, veri depolamanın ve yönetmenin şekli de değişiyor. Bu gelişmeler ışığında firmaların veri depolama çözümlerini uygun maliyetli ve performansı yüksek çözümleri ve ürünleri tercih etmeleri kaçınılmaz oluyor. Hatta kurumlar artık yazılım ve donanım gibi bileşenlere ayrı ayrı odaklanmaktan ziyade uçtan uca çözümlere yöneliyorlar. Tümleşik bir hizmet alarak servis kalitelerini ve performanslarını artırmayı, veri yönetiminde kolaylık ve süreklilik elde etmeyi hedefliyorlar.

Dijitalleştirilen verilerin güveliğinden söz etmek gerekirse, kurumların yüksek performanslı, güvenilir, daha fazla kapasiteye sahip, kullanıcı dostu ve verimli cihaz ve çözümleri tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Ek olarak uygun maliyetli, daha az güç tüketimine sahip, ölçeklendirilen ve değişen ihtiyaçları adresleyen hızlı ve esnek çözümlere odaklanıyorlar. Özellikle veri yedekleme, güvenilirlik, esneklik, ölçeklendirebilirlik, kolay kullanım, yüksek ulaşılabilirlik, uzaktan erişebilirlik avantajlarına odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit

 
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics