Dosya Bilgi ve Doküman Yönetiminde Yenilikler 20 ŞUBAT 2016 / 14:52

​Kurumların farkındalığı hayati önem taşıyor

Her boyuttaki şirketin ihtiyaçları birbirine benziyor. Ancak kullanım ve uygulama alanları farklılık gösterebiliyor. Üretilen bilgi ve belgelerin belirli bir süreç içerisinde üretilmesi, kullanılması ve erişilebilecek şekilde yönetilmesi farklı iş birimlerinde farklı şekillerde vücut buluyor. Şirketler ise hem kendi işleyişlerini en iyi kendileri bildikleri için hem de süreçleri ve işleyişi değiştirmek istemedikleri için danışmanlık çalışmalarına çok sıcak yaklaşmıyorlar.
Şirketlerin genelde bilgi ve doküman yönetimi başlığında yatırımlarını tek seferlik ve sadece destekle ileriye taşınabilecek şekilde değerlendiği belirten CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, sözlerine devam ediyor:
“Aslında geliştirmek ve daha efektif kullanmak için hem ürünler bazında hem de süreçlerde iyileştirmeleri hayata geçirmek gerekiyor. Bu konudaki farkındalık, genelde ihtiyaçlar sonucunda oluşuyor. Ama önceden planlama yapılmadığında sıkıntı çekiliyor. Bilgi ve doküman yönetimi konusunda yapılan bir yatırım, şirketlerin hem hatalarını aza indirmesi hem de izlenebilirlik noktasında büyük faydalar sağlıyor.”
 
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics