Dosya Bilgi ve Doküman Yönetiminde Yenilikler 20 ŞUBAT 2016 / 15:06

Bilgiye hızlı ve kesintisiz ulaşmak çok önemli

Veri miktarı her geçen gün, inanılmaz bir şekilde artıyor. Son kullanıcı tarafında fotoğraflar, videolar ve müzik dosyalarının hacmi sürekli artış gösterirken, sosyal medya platformları, bu artışı daha da hızlandırıyor. Kurumsal tarafta ise yasalar gereği tutulması gereken kayıtlar söz konusu. Verilerin inanılmaz artışı, bilgi ve dokümanların güvenilir ortamlarda korunmasını gerekli kılıyor. İstenilen an istenilen yerden bilgiye ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilmek, kurumların en temel ihtiyaçlarından biri. 
Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit’e göre; kurumlar yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veriler ile baş etmek zorunda ve BT yöneticileri, bu eğilim sonrasında yeni teknolojilere yöneliyorlar. Bu gelişme de veri depolama alanında bazı değişimleri zorunlu kılıyor. İçerik üreten cihazların sayısındaki artış, veri depolama ihtiyacını ön plana çıkarıyor. Veri düzenli bir şekilde artarken, veri depolamanın ve yönetmenin şekli değişiyor. Bu gelişmeler ışığında şirketler; uygun maliyetli, performansı yüksek veri depolama çözümleri ve ürünleri tercih ediyor. Hatta artık kurumlar, yazılım ve donanım gibi bileşenlere ayrı ayrı odaklanmaktan ziyade, uçtan uca çözümleri tercih ediyor.
Kurumların yüksek performanslı, güvenilir, daha fazla kapasiteye sahip, kullanıcı dostu, verimli cihaz ve çözümleri tercih etmeleri, bilgi ve doküman yönetiminde avantajlar sağlıyor. Volkan Yiğit, bunları şöyle sıralıyor:
“İhtiyaçlara uygun, daha az güç tüketimine sahip, ölçeklendirilebilen ve değişen ihtiyaçları adresleyen hızlı ve esnek çözümler, kurumların uygun maliyetler ile işlemlerini yönetebilmelerini mümkün kılıyor. Özellikle veri yedekleme, güvenilirlik, esneklik, ölçeklendirebilme, kolay kullanım, yüksek ulaşılabilirlik, uzaktan erişebilirlik avantajlarına odaklanılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Günümüzde bilgiye hızlı ve kesintisiz ulaşmanın, rekabette öne geçmek olduğunu da bilmek gerek.” 
Kamunun e-Dönüşüm çalışmaları, her ölçekten kurumun uçtan uca hizmetlere yönelmesini sağlıyor. Tek platform üzerinden daha düşük maliyetli çözümler sunan tümleşik çözümler, yerel pazarın haricinde, küresel pazarda da söz sahibi olabilmeyi mümkün kılıyor. Bu tür dönüşüm uygulamalarına uygun teknolojilerin kullanımı, mobilitenin gelişimiyle daha da ön plana çıkıyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics