Dosya Bilgi ve Doküman Yönetiminde Yenilikler 20 ŞUBAT 2016 / 15:07

Değişime ayak uyduran kurumlar bir adım öne geçiyor

Günümüzün hızlı ve rekabetçi dünyasında, bilgiye her zaman, her yerden ve her cihazdan ulaşabilmek, kurumlar ve çalışanları için kritik öneme sahip. Her gün e-posta, mesajlar, iş uygulamaları, sosyal işbirlikleri gibi farklı uygulamalar üzerinden akan bilgiye ihtiyaç olduğu anda ulaşabilmek, bilgiyi toplamak kadar önemli. Bu birbirinden bağımsız araçlar üzerinden gelen parça parça bilgi akışı karşısında bilgiye ulaşmak için harcadığımız efor ise göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Diğer yandan, çalışanlar bilgiye ulaşmak veya ekip arkadaşları ile paylaşmak için çoğu zaman kurum BT politikaları tarafından desteklenmeyen Dropbox, WeTransfer gibi uygulamaları da kullanabiliyor. 
 
‘Kullandıkça öde’ yapısı maliyetleri azaltıyor
Rekabet hızının, aynı zamanda kurum ve çalışan ihtiyaçlarını da değiştirdiğini belirten Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, çoğunlukla kurumların yaptıkları yatırımın maliyetini çıkarmadan, yeni yatırımlara ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak, ekliyor: “Değişen iş süreçlerine uyum gösteren, sürekli yenilenen ve devamlı güncel sürümlü sistemler kullanmaya imkan veren ‘kullandıkça öde’ gibi yatırım maliyeti gerektirmeyen bulut tabanlı çözümlerin sağladığı avantajları da mutlaka dikkate almaları gerekiyor.”
 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN