Dosya Bilgi ve Doküman Yönetiminde Yenilikler 20 ŞUBAT 2016 / 15:05

Dokümanlar, şirketlerin en büyük sermayeleri

Bilgi ve doküman yönetimi her ölçekteki firmanın ihtiyacı olan bir konu haline geldiğini vurgulayan MechSoft Yönetici Ortağı Gökhan Erdoğdu, şöyle devam ediyor:
“Dokümanlar artık insan kaynağından sonra, şirketlerin en büyük sermayeleri. Özellikle şirketlerin gelen-giden evrak yapısı, İK, kalite, satın alma, hukuk gibi departmanlarında ‘belge ve doküman yönetimi’ olmazsa olmazlar arasında. Şirketler artık, ürün sunan şirketlerden ziyade, kendilerine çözüm sunan ve ilgili konularda danışmanlık verebilecek yetkinlikte şirketlerle çalışmaya yöneliyorlar. Bu da verilen danışmanlık desteklerinin her geçen gün artmasını sağlıyor. “
Bilgi ve doküman yönetimi konusunda yapılan bir yatırımın, şirketlere sağladığı en büyük avantajların zaman yönetimi ve verimlilik olduğunu söyleyen Gökhan Erdoğdu, “İhtiyaç olan dokümana, ihtiyaç olduğu zamanda sistem üzerinden, daha kolay bir şekilde erişebiliyoruz. Doküman yönetim sistemi sayesinde hem dokümanın istenilen versiyonuna, hem de geçmişine kolay bir şekilde, vakit kaybetmeden ulaşabiliyoruz. Tüm bunlara ek olarak, iş süreçlerini de kişilerden bağımsız şekilde yönetebilmek mümkün oluyor” bilgisini veriyor.
.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics