Dosya Bilgi ve Doküman Yönetiminde Yenilikler 20 ŞUBAT 2016 / 15:05

Dokümanlar, şirketlerin en büyük sermayeleri

Bilgi ve doküman yönetimi her ölçekteki firmanın ihtiyacı olan bir konu haline geldiğini vurgulayan MechSoft Yönetici Ortağı Gökhan Erdoğdu, şöyle devam ediyor:
“Dokümanlar artık insan kaynağından sonra, şirketlerin en büyük sermayeleri. Özellikle şirketlerin gelen-giden evrak yapısı, İK, kalite, satın alma, hukuk gibi departmanlarında ‘belge ve doküman yönetimi’ olmazsa olmazlar arasında. Şirketler artık, ürün sunan şirketlerden ziyade, kendilerine çözüm sunan ve ilgili konularda danışmanlık verebilecek yetkinlikte şirketlerle çalışmaya yöneliyorlar. Bu da verilen danışmanlık desteklerinin her geçen gün artmasını sağlıyor. “
Bilgi ve doküman yönetimi konusunda yapılan bir yatırımın, şirketlere sağladığı en büyük avantajların zaman yönetimi ve verimlilik olduğunu söyleyen Gökhan Erdoğdu, “İhtiyaç olan dokümana, ihtiyaç olduğu zamanda sistem üzerinden, daha kolay bir şekilde erişebiliyoruz. Doküman yönetim sistemi sayesinde hem dokümanın istenilen versiyonuna, hem de geçmişine kolay bir şekilde, vakit kaybetmeden ulaşabiliyoruz. Tüm bunlara ek olarak, iş süreçlerini de kişilerden bağımsız şekilde yönetebilmek mümkün oluyor” bilgisini veriyor.
.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN