Araştırma Bilim 16 KASIM 2013 / 12:00

SAP Türkiye’deki iş dönüşümüne destek veriyor

SAP ve BTA, dünyadaki işbirliklerini Türkiye’ye de taşıdı.SAP, İsviçre merkezli sivil toplum kuruluşu Business Transformation Academy (BTA) ile işbirliği yaparak, şirketlere iş dönüşümü alanında danışmanlık hizmeti verecek.

BTA, iş dönüşümü danışmanlık hizmeti için Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Almanca İşletme Enformatiği Bölümü’nün akademik desteği ile (BTA)İş Dönüşüm Akademisi’ nin Türkiye bölümü kuracak. Pazar dinamiklerini doğru algılamayı ve bu fikirleri kendi ekosisteminde paylaşmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olan akademide, iş dünyasını yönlendiren trendler, iş dönüşümü metotları, gerçek dönüşüm hikayeleri ve düşünce liderliği ağından geçen gelişmelerle ilgili yayınlar yapılıyor. BTA, ülkemizde de her ölçekteki şirkete iş dönüşümü danışmanlığı desteği vermeye hazırlanıyor.

Almanca İşletme Enformatiği Bölümü' ndeyse iş zekası, veri madenciliği ve bilgi keşfi, sosyal ağ uygulamaları, simulasyon sistemleri, coğrafi bilgi sistemleri ve mekansal veri madenciliği, süreç yönetimi gibi araştırma alanları bulunuyor.

Türkiye’deki iş dönüşümüne SAP desteği
Dönüşüm kapsamındaki projelerde müşteri tarafından atanan bir süreç uzmanı, işletme okullarından akademik kadro ve bir SAP uzmanı projede yer alacak. Böylece, 360 derecelik bir perspektifle, karmaşık pazar dinamikleri proaktif şekilde ele alınarak, iş dönüşümünde bütünsel bir bakış açısıyla hareket edilecek. BTA ile gerçekleştirdiği işbirliğinde Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Almanca İşletme Enformatiği Bölümü ile ortak hareket edecek olan SAP, üniversiteler ve müşteriler arasındaki bağı pekiştirecek.

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics