Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 15:36

​Sektör ihtiyaçlarına yön verme misyonumuz sürüyor

KodA Bilişim; Bilişim 500 araştırmasında 2015 yılı verileri ile bir kez daha ‘Doküman-Arşiv Yönetimi Yazılımı’ kategorisinde ilk sırada yer aldı. Doküman / Arşiv Yönetimi sektörü; Elektronik Belge Yönetim Sistemi, Doküman Arşiv Yönetim Sistemi, Servis Büro Hizmetleri ile Fiziksel Arşiv Dış Kaynak Hizmetleri gibi birçok hizmeti bir şapka altında topluyor. Bu tespiti yapan KodA CEO’su Erhan Taşkın, çalışmalarını ve hedeflerini şu sözlerle anlattı:
Doküman/ Arşiv Yönetim Sistemi Yazılımları; sık sık ihtiyaç duyulan arşiv verilerinin kolay ve hızlı ulaşılabilir olması noktasında terabaytlarca veriyi yönetmekte. Arşiv hizmetleriyle birlikte Elektronik Belge Yönetim Sistemleri, e-İmza, KEP gibi birçok farklı teknolojiler gerek kamu gerekse özel sektör firmaları için her geçen gün artan bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmakta. Bu artan ihtiyaçlarla beraber sektördeki rekabetin artacağını düşünmekteyiz. KodA, Doküman/Arşiv Yönetim Yazılımı kategorisinde bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi açık ara sektör lideri olma özelliğini korudu. KodA yazılım sektöründe İTÜ Teknokent’te bulunan Ar-Ge merkezinde uzman kadrosuyla geliştirmiş olduğu teknolojiler ve vermiş olduğu hizmetler sayesinde yurt içi ve yurt dışında prestijli ödüller kazandı ve Türkiye pazarına yön veren bir misyon üstlendi. KodA Bilişim; yazılım, servis büro, fiziksel arşiv hizmetlerini müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda yerinde veya İzmir Menderes’te bulunan Koda Dijital Arşiv Kent’te sağlamakta. Hedefleri yüksek, birlikte çalışılabilirliğin esaslarını ilke edinmiş bir kadromuz var. Bu da kendimizi geliştirme noktasında bizlere ivme katıyor. KodA Bilişim olarak gelişen teknolojileri yazılımlarıyla birleştirmiş sektördeki EBYS firmalarıyla entegre çalışarak müşterilerine en doğru çözümleri sunmaktayız. 2015 yılı içinde birçok büyük ve örnek projeye imza attığımızı belirtmek isteriz. Bu projeler kapsamında farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yazılım ve proje ekiplerimizi güçlendirerek hizmet kalitemizden ödün vermeden çalışmaya devam ettik. Yurt dışına açılma noktasında hedeflerimizi bir bir gerçekleştirmeye başladık. Yakın gelecekte yurt dışından da önemli gelir elde etmeyi planlamaktayız. Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlamak ve Türk bilişim sektörünü en iyi şekilde temsil etmek hedefindeyiz. Bu çalışmalarla bilişim şirketlerinin de önünü açarak katma değer sağlamaya ve sektör ihtiyaçlarına yön verme misyonumuzu sürdürmeye devam ediyoruz.”
Her yıl sektörün önde gelen firmalarının mercek altına alındığı Bilişim 500, 17 yıldır yerli ve yabancı birçok yatırımcıya, müşteriye ve çözüm ortaklığı anlaşmalarına rehber olmakta. Bu yorumu yapan Erhan Taşkın, Bilişim 500 sonuçlarının, kendi alanlarında uzman firmaların net satış gelirlerine göre yıl içinde katettiği yol, uzmanlık alanlarına göre büyüme hızlarının takibi açısından da önemli bir kriter olduğuna işaret etti. “Katılımın her geçen yıl arttığını görmekteyiz” yorumunu yapan Erhan Taşkın, bu yarışın artan bir ivmeyle daha da heyecanlı bir hal alacağı yorumunu yaptı ve ekledi: “Bilişim sektörünün her geçen gün koşar adımlarla aldığı yolu görmek bizleri oldukça heyacanlandırmakta.”
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics