Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 16:46

Çalışma stratejisi, başarının kaynağı

Bilişim 500 araştırmasında Perkon, ‘Veri Toplama Donanımı (OT/VT)’ gelirlerinde ilk sırada yerini aldı. Perkon Proje Satış Müdürü Oğuz Güçarslan’a göre, elde edilen bu başarı sadece bu yıla ait değil, uzun döneme yayılmış bir çalışma stratejisinin eseri: Doğru ürünü/çözümü iyi fiyatla, süreklilik ile sunmak ve yapılan projenin veya sağlanan çözümün her ne zaman ve ne olursa olsun arkasında olmak. “Bu 2 anlayış üzerine bina edilen bir strateji, her dönemde, zaman mefhumu olmaksızın bu başarılı sonucu ortaya koymakta” tespitini yapan Oğuz Güçarslan, 2016 yılı çalışmalarını şöyle değerlendirdi:
“Belirttiğimiz değerler çerçevesinde, müşteri ve iş ortaklarımıza daha fazla alternatif sunmak ilk önceliğimiz ve bu her zaman böyle. Bunun dışında 2016 için yeni teknolojileri çözümlerimize eklemek, kiralama, buyback çözümleri gibi alternatif çalışma modelleri ile yol almak önceliklerimizden ilk sırada olanları. Bununla beraber, müşterilerimize yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar gibi sürprizlerimiz olacak.”
Bilişim 500’ü ‘sektörün tartışmasız referans çalışması’ olarak tanımlayan Oğuz Güçarslan, “Bilişim şirketlerinin kendileri açısından hangi noktada olduklarını değerlendirdikleri, analiz yapıp, yol haritası çıkardıkları bir çalışma. Aynı zamanda yurtdışından Türkiye bilişim pazarı için oluşturduğu bakış açısı da oldukça önemli” yorumunu yaptı.