Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 15:45

Ekibimiz ve verimlilik anlayışımız bizi farklı kılıyor

Mobimark İletişim; Bilişim 500 araştırmasında ‘Alt Kategoriler Dışı Donanım Gelirleri’ sıralamasında ilk sırada yer aldı. 2013 yılında kurulan, Türk Telekom kanalında distribütör olarak faaliyet gösteren şirketin 2014 başında ticarete başladığını söyleyen Mobimark İletişim Genel Müdürü Murat Mutlu, “İlk senemizde Bilişim 500 listesine 25’inci sıradan giriş yaptık. 2015’te de amacımız bir önceki senenin üzerine çıkabilmekti ve bunu başardık” dedi. Murat Mutlu’ya göre, bu başarının temel etkenlerinden biri, kuruluş amacı odaklı çalışmak ve Mutlu, bu yorumunu şöyle detaylandırdı:
“Türk Telekom kanalına ürün tedariki sağlamak amacıyla çalışmaya başladık ve buna odaklandık. Farklı sektörlerde dağıtımcılıkta yılların getirdiği tecrübeyi telekomünikasyona taşıdık. Bunu da bu sektörde deneyim sahibi uzman bir kadroyu kuruluş aşamasından itibaren oluşturarak yaptık. Müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesiyle fark yaratmayı ve üst düzey memnuniyet sağlamayı amaçladık. Ayrıca bizim için en önde gelen kriterlerden birisi verimlilik. Bizimle aynı işi yapan firmalarla kıyasladığınızda, çalışan başına satış hacmi ve kârlılıkta açık ara önde olduğumuzu görebilirsiniz. Kuruluştan itibaren her bir çalışanımızın, işimize maksimum faydayı sağlamasını hedefleyerek ilerliyoruz. Tabii ki günlük operasyonlarımızı yürütürken karşımıza çıkabilecek fırsatları da gözden kaçırmamaya, en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. 2015’te birinci olduğumuz kategorideki başarımızın temel nedenlerinden biri de bu.”
Mobimark İletişim’in bu yıl da önceliğinin ‘Türk Telekom kanalında hizmet verilen müşterilerin tüm ihtiyaçlarını en iyi ve verimli şekilde karşılamaya devam etmek’ olduğunu vurgulayan Murat Mutlu, “Türk Telekom, Avea ve TTNET güçlerini birleştirerek bu sene tek markayla yollarına devam etmeye başladı. Bunun sonucunda bizim satış kanalımızda da yeni bir yapılanma yaşandı” dedi. Yenilenen kanalın performansını en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayarak hizmet verdiklerini ifade eden Murat Mutlu, “Kanaldaki büyümeye ayak uydurarak, hizmet kalitemizden ödün vermeden, operasyonlarımızı devam ettirmeyi amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki bunun sonucunda 2016’da çok daha iyi dereceler elde edeceğiz” beklentisini dile getirdi. Murat Mutlu, Bilişim 500 araştırmasının önemini ise şöyle anlattı:
“Birçok sektörde böyle detaylı ve güvenilir, sektöre ayna tutan araştırmalar bulunmuyor. Bilişim 500 sayesinde hem sektördeki diğer oyuncuların geçen sene neler yaptıklarını, hem de onların arasında kendi pozisyonumuzu net olarak görme şansımız oluyor. Böylece kendi performansımızı daha iyi analiz edebiliyoruz. Bu sektördeki tüm oyuncular için bu şekilde olduğundan, eminiz ki her şirket bir sonraki sene içerisinde daha iyi bir performans göstermeyi hedefleyerek çalışıyor. Bu da hem BT sektöründeki oyuncular arasında güzel bir rekabet ortamı oluşturuyor, hem de sektörün gelişimine katkı sağlamış oluyor.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics