Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 16:19

Hedef; Türkiye’nin teknoloji üssü olmak

Bilişim 500 çalışmasında alınan sonuçlar, sektör için referans niteliği taşıyor. BThaber’in, Türk bilişim sektörünün en büyük 500 şirketini değerlendirdiği çalışmada, ‘Yılın Sistem Entegratörü’, ‘Yılın Sistem Entegratörü / Donanım’, ‘Yılın Sistem Entegratörü / Yazılım’, ‘Yılın Ağ Donanımı’, ‘Yılın Yazılım İhracatı’, ‘Kurulum Bakım Destek Hizmetleri’ kategorilerinde birinciliği Netaş kazandı. “Her kategorideki başarımızın arkasında, dijital dönüşümde BT altyapısının etkili kullanımını sağlamak için gerçekleştirdiğimiz büyük projeler yer alıyor” bilgisini veren Netaş CMO’su Selcan Taşkıran, şunları söyledi:
“Verimliliğin artılmasına yönelik doğru bir stratejiyle kurgulanmış projelerin, sektörü de ileri taşıyacağına inanıyorum. Bilişim 500’den aldığımız 6 ödül, 50’nci yılımıza girmeye hazırlanırken, Türkiye’nin ve bölgenin 1 numaralı sistem entegratörü olarak ne kadar doğru bir stratejiyle yola devam ettiğimizi de ortaya koydu.”
Türkiye’de ve bölgede müşteri odaklı inovatif çalışmalarıyla teknolojiye yön veren Netaş’ın, pazarın ihtiyaçlarına yönelik çözüm ve servis hizmetleri kabiliyetiyle büyük başarılara imza attığını söyleyen Selcan Taşkıran, “Son 10 yılda 10 kat büyüme kaydeden şirket, satış gelirlerini 1 milyar TL’nin üzerine çıkarırken, 2015 yılında satış gelirinin yüzde 20’sini uluslararası pazarlardan elde etti. Uluslararası pazarlarda hedef büyülten Netaş, önümüzdeki üç yılda bu oranı yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyor” bilgisini paylaştı. Selcan Taşkıran, hedeflerini şu sözlerle anlattı:
“Son 10 yılda toplam 400 milyon dolarlık yazılım ihracatı yapan Netaş, bu senekiyle birlikte toplam 5’inci kez “Yılın Yazılım İhracatı” ödülünü kazanarak, başarısını tescilledi. Dünya çapında öncü ürünler ve inovatif çözümler geliştiren Netaş, global vizyonunu lokal bilgisiyle harmanlayarak oluşturduğu “glokal” kültürü sayesinde, Türkiye’de ve bölgede büyük dijital dönüşüm projelerini başarıyla gerçekleştiriyor. Netaş sunduğu katma değerli çözümler ve projelerle, gelecekte “Türkiye’nin teknoloji üssü” olmayı hedefliyor, yetkinliğimizi inovasyonla birleştirerek “sürdürülebilir büyüme”ye katkı sağlamaya devam ediyor. Kurumların günlük BT operayonlarından çoklu hizmet ve ürün tedarikçilerinin yönetimine kadar, yüksek kalitede ve geniş yelpazede servis hizmetleriyle, Türkiye’nin her yerinde olmaya devam ediyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics