Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 16:59

Katılım oranı ne kadar yüksek olursa, o derecede yüksek değer ve fayda sağlanır

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret olarak Bilişim 500 Ödülleri kapsamında ‘Hizmet’ kategorisinin ‘Danışmanlık’ alt kategorisinde ‘Birincilik’ ödülüne layık görüldü. “Firmamız bu ödülü 2005 yılından beri her yıl almakta” diyen STM Danışmanlık ve Fizibilite Projeleri Koordinatörü Hakan Faruk Safi, şu bilgileri verdi:
“STM, özellikle mühendislik alanlarında Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın (SSM) nitelikli danışmanlık ihtiyacını karşılamak üzere, özel olarak yapılandırılmış bir organizasyona sahip. Çok sayıda nitelikli mühendisten oluşan danışmanlık kadromuzla SSM’ye kaliteli hizmet sağlarken, edindiğimiz bu bilgi birikimi ve tecrübeyi sivil havacılık, raylı sistemler ve nükleer enerji gibi farklı sektörlerde de değerlendirmek üzere çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmekte. STM, kurulduğu 1991 yılından bu yana özellikle danışmanlık alanında sahip olduğu tecrübeli ve nitelikli insan gücü sayesinde ileri teknoloji gerektiren savunma sanayi projelerinde SSM’ye mühendislik, sanayileşme, program yönetimi ve kalite gibi farklı alanlarda destek vermek suretiyle milli savunma sanayimizin gelişimine çok ciddi katkıda bulunmakta. STM, nitelikli insan gücünün önemine inanan ve yatırımlarını bu doğrultuda yapan bir firma olarak, eğitime çok önem vermekte. STM, danışmanlarına hem dikey uzmanlık alanlarında hem de kişisel gelişim açısından kendilerini geliştirebilmeleri için gerekli eğitim desteğini ve bütçesini sağlamakta.”
Bilişim 500; hızla gelişmekte olan Türkiye’deki bilgi teknolojileri ve haberleşme sektörlerindeki büyük resmi görmek ve analiz etmek isteyen kuruluşlar ya da firmalar için çok değerli bir kaynak. “Çok çeşitli kategorilerde ilgili sektörlere yönelik durumsal farkındalığımızı artırmamıza yardımcı olmakta” yorumunu yapan Hakan Faruk Safi, ekledi: “Bilişim 500’e katılım oranı ne kadar yüksek olursa, yaratılacak olan değer ve sağlanacak olan fayda da o derece yüksek olacaktır. Örneğin, yazılım ile ilgili yurt dışına yapılan ihracat cirolarına göre yapılan bir değerlendirme, Türkiye açısından son derece kritik bir alanı hedef almakta ve çok önemli bir göstergeye işaret etmekte.” 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics