Dosya Bilişim 500 2015'in Ardından 13 AĞUSTOS 2016 / 14:11

Katma değerli servislerde uzmanız

Bilişim 500 araştırmasında Biotekno, ‘Katma Değerli Mobil ve İnternet Hizmetleri’ kategorisinde 2015 yılı geliri ile ilk sırayı aldı. Ödül alınan kategoride bu yıl daha farklı şirketleri görmenin umut verici olduğunu vurgulayan Biotekno Genel Müdürü İlham Öney, temennisini şu sözlerle dile getirdi:
“Daha çok şirket görmek lazım. Ülke ekonomisini şirketler ileriye taşıyor. Onların dijitalleşmesinde bilişim sektörü içinde katma değerli hizmetler sunan şirket sayısının artmasının, ülkemizdeki ekonomik göstergelere mutlaka pozitif etkisi olacaktır. Devlet kurumlarının daha çok somut destekler sunması gerekir bu alana. Kurumsal katma değerli servis yaratmak ve sürdürmek zor süreçleri olan bir iş alanı. Kamu kurumlarının bu konuda yerli çözümlere yönelmesi, satın alma ve kullanım konularında öncü olması gerekir.”
Biotekno’nun, üç alanda katma değerli hizmetler sunduğunu belirten İlham Öney, bunları ve eleştirilerini şöyle paylaştı:
“Birincisi mesajlaşma, ki 14 yıldır artan müşteri sayısına paralel her türlü mesajlaşma servisini yapıyoruz. Bu çok onur verici. Zamanı ve yeni trendleri takip ediyor, müşterilerimizi dinliyoruz. İkinci iş alanımız elektronik ödeme ve dağıtım konusunda Türkiye’de rakip zincirlerde yerleşik kabul edilmiş bir platformu yaratmış olmanın zorluklarını 12 yıl yaşadık. Şimdi kabul edilmiş ve sürdürülebilir bir iş modeli ile zincir şirketlerde saygın bir yerimiz var. Yeni yatırım alanımız ve üçüncü iş alanımız ise akıllı kuramsal platform ve uygulamalar. Bu konuda çok heyecanlıyız. Birçok değerli şirkete hizmet eden 4 adet platforma sahip olduk. Bunların hepsi kurumların bugün ve gelecekteki dijital gelişmelerine paralel ihtiyacı olan servisler. Şirketleri daha dijital ve verimli kılan bu platformlara yatırımlarımız devam edecek. Şirketimiz kurumlara katma değerli servisler üreten daha zor bir alanda faaliyet gösteriyor. Kaynak sıkıntıları maliyetlerin artmasına neden oluyor ancak gelirler aynı oranda büyümüyor. Sektörde eski şirketler deneyimleri ile ayakta kalmaya, üretimlerini veya hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Ancak aynı alanlarda yeni fikirler ile yeni şirketler için yeterli motive edici atmosfer bulunmuyor. İşler yeni şirketler için daha zor görünüyor.”
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics